Вийшла AOSP-версія Android 12 та її сторонні прошивки

3 хв. читання

Google опублікувала відриту версію Android 12 в межах проєкту Android Open Source. Код операційної системи можна знайти у Git-репозиторії. На пристроях Pixel нова ОС має з'явитись протягом найближчих тижнів, а на Samsung Galaxy, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo, і Xiaomi оновлення вийде пізніше цього року.

Також вже з'явились перші сторонні прошивки на базі відкритої версії Android 12. Наприклад, готова ROM для телефонів Redmi K20 Pro/Xiaomi Mi 9T Pro, ще є бета-версії від OPPO, OnePlus і Samsung, але вони поки не стабільні.

Що нового з'явилось в Android 12

Дизайн

Android 12 відбулося одне з найбільших оновлення дизайну за всю історію ОС. Насамперед йдеться про інтерфейс Material You, нову версію дизайн-системи Material Design; альфа-версію компонентів для своїх застосунків вже можна завантажити.

Оновлені віджети програм та динамічні елементи управління, які можна персоналізувати.

image1

Сучасніший інтерфейс сповіщень.

Ефект «розтягування», який робить прокручування екрану плавнішим.

Заставки для запуску програм, які можна адаптувати до дизайну застосунків.

Швидкодія

Основні системні процеси тепер навантажують процесор на 22% менше, через що час автономної роботи зріс на 15%. Також зменшена затримка для застосунків, що відкриваються через сповіщення.

Вдосконалене автоматичне обертання: Android використовує фронтальну камеру і функцію розпізнавання обличчя, щоб визначити, в який бік слід повертати екран у певний момент; затримка скоротилась на 25%.

Швидше машинне навчання завдяки Neural Networks API. Драйвери для прискорення МН тепер можна оновлювати окремо від релізів платформи — через сервіси Google Play.

Конфіденційність

Панель Privacy Dashboard, яка показує, коли програми отримують доступ до мікрофона, камери й даних геолокації. Можна регулювати ці дозволи й уточнити, навіщо дані використовуються.

index

Також користувачі можуть надавати застосунку доступ лише до приблизного розташування, навіть якщо програма запитує точну локацію.

На головному екрані показуватимуться індикатори щоразу, коли відкривається доступ до мікрофона або камери. Користувачі зможуть швидко вимкнути їх через швидкі налаштування Android 12.

Сповіщення показуватиме, коли застосунки отримують доступ до даних в буфері обміну (навіть якщо вони їх не використовують, а просто мають доступ).

Нові інструменти

Пошук на пристрої із системою AppSearch: розробники застосунків зможуть обирати, які частини їхніх програм будуть індексуватись для універсального пошуку на пристрої або в інших програмах. Наприклад, можна шукати певний електронний лист через поле пошуку на пристрої.

Rich Content Insertion API, який дозволяє вирізати й перетягувати різні види контенту між застосунками.

copy-paste-drag-and-drop-in-split-screen

Підтримка формату AV1 (або AVIF), який стискає зображення краще за JPG.

Підтримка заокруглених кутів: Google випустив нові API, які дозволяють програмам отримувати інформацію про заокруглені кути на пристрої (їхній радіус, центральну точку тощо), щоб дизайн застосунку був більш гармонійним.

Нові API для простішого застосування розмиття, кольорових фільтрів та інших ефектів.

Краще налагодження збоїв на пристрої: через App Exit Reasons API надається більш деталізована інформація для виправлення проблем, пов'язаних з NDK.

Нові API для ігор на Android 12: дозволяють регулювати продуктивність під час гри. Наприклад, щоб збільшити час автономної роботи під час тривалих поїздок або налаштувати максимальну частоту кадрів. Також можна завантажувати ігрові ресурси під час встановлення гри завдяки функції Play as you download.

Детальніше про всі оновлення можна дізнатись у документації та на сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація