Вийшла Java SE 15

2 хв. читання

Oracle випустила платформу Java 15 (або Oracle JDK) та нагадала, що мові програмування виповнилося вже 25 років. Цей випуск сумісний з попередніми версіями, тож всі раніше написані Java-проєкти будуть запускатись і тут.

У своєму зверненні Oracle наголошує, що Java залишається найпопулярнішою мовою програмування, яку використовує 69% розробників в усьому світі. Хоча з цим погоджуютьсяне всі: в останніх рейтингах TIOBE і PYPL вона посідає друге місце, а в статистиці RedMonk за липень — третє.

Менше з тим, ось деякі основні оновлення у Java 15:

 • Вбудований алгоритм EdDSA для створення цифрових підписів (Edwards-Curve Digital Signature Algorithm).
 • Приховані класи, які використовуються у фреймворках, що динамічно генерують класи під час виконання і застосовують їх не напряму, а через рефлексію.
 • Текстові блоки, які були експериментальними у випусках JDK 13 і JDK 14. Це нова форма рядкових літералів, що автоматично форматують рядки у більш передбачуваний спосіб.
 • Попередня реалізація ZGC (Z Garbage Collector) — це масштабований збирач сміття, що працює в пасивному режимі, мінімізує затримки й працює з купами до 16TB.
 • Експериментальна підтримка герметичних (sealed) класів та інтерфейсів.
 • Перевірка на відповідність шаблону (Pattern Matching) для оператора instanceof, яка покращує організацію логіки та безпеки у програмі.
 • Експериментальна функція Records, що робить компактнішим синтаксис для визначення класів.
 • Реалізація Foreign-Memory Access API, поки експериментальна. Цей API дозволяє Java-застосункам безпечно й ефективно отримувати доступ до зон пам'яті, розташованими поза купою Java.
 • Перероблені Legacy Datagram Socket і MulticastSocket API, їх оновили, зробили простішими для супроводу та сумісними з віртуальними потоками Loom.

Про решту функцій можна почитати на сторінці релізу. Java SE 15 має звичайний термін підтримки, тож оновлення будуть випускатись до наступного випуску (Java 16 запланований на березень 2021).

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація