Вийшов офіційний реліз браузера Brave 1.0

2 хв. читання
14 листопада 2019

Команда Brave випустила першу стабільну версію браузера. Нагадаємо, проєктом опікується автор мови JavaScript і колишній керівник Mozilla Брендан Айк (Brendan Eich). Браузер Brave розробляли чотири з половиною роки й особливу увагу приділили приватності й захисту користувачів.

Brave 1.0 базується на Chromium, код проєкту опублікований на GitHub. Браузер має вбудовані функції блокування реклами та прихованої ідентифікації, захист від трекінгу й аналізу дій користувача та його переходів між сайтами. Функціонал Brave Shields й далі удосконалюється, останнє оновлення вийшло минулого тижня.

Ці блокування дають Brave неабияку перевагу у продуктивності та економії пам'яті. Команда проєкту каже, що їхній браузер відкриває сторінки в 3-6 разів швидше, ніж інші. Якщо точніше, то на 27 секунд швидше за Chrome і на 22 секунди швидше за Firefox. Під час тестів Brave завантажив на 58% менше даних і використав на 40% і 47% менше пам'яті, ніж Chrome і Firefox відповідно.

Screenshot-5

Brave за замовчуванням блокує всю рекламу і замість цього використовує власну рекламну платформу Brave Ads, вбудовану в браузер і зосереджену на приватності. Вона не надсилає дані на жоден віддалений сервер, все операції відбуваються безпосередньо на пристроях користувачів. Реклама показується як окремі сповіщення, втім поки це працює лише для 30 країн, України серед них немає.

Компанія розуміє, що від реклами залежить існування багатьох ресурсів, тому Brave має альтернативну схему фінансування. За кожну переглянуту рекламу користувачі отримують Basic Attention Token (BTA). Токени накопичуються у гаманці, ними можна проспонсорувати улюблені сайти. Розробники кажуть, що в такий спосіб користувач отримує 70% прибутку, а компанія 30%.

Перерахувати кошти можна за допомогою системи Brave Rewards, є варіант щомісячної підписки й разового платежу. Щоб уникнути шахрайства, до участі в програмі допускаються лише верифіковані сайти. Зараз їх понад 300 тисяч, зокрема можна підтримати сайти Washington Post, Guardian, Wikipedia й авторів контенту на YouTube, Twitter, GitHub.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація