Вийшов реліз Rocky Linux — дистрибутиву, що має замінити CentOS

1 хв. читання

Вийшов загальнодоступний реліз Rocky Linux 8.4. Це один з багатьох дистрибутивів, що мають замінити класичний CentOS, який Red Hat більше не розвиватиме. Нагадаємо, компанія завершить підтримку CentOS 8 не у 2029 році, як планувала, а наприкінці 2021-го.

Розвитком Rocky Linux 8.4 займається співзасновник CentOS. Проєкт бінарно сумісний з Red Hat Enterprise Linux 8.4, тож тут можна запускати програми, розроблені для RHEL, без самого RHEL.

У березні вийшла й стабільна версія AlmaLinux, яка теж має замінити CentOS і теж сумісна з RHEL 8.4. Як зазначає ArsTechnica, все це не просто «Linux-дистрибутиви, дуже подібні на RHEL», а версії, створені з того ж коду, що й RHEL 8.4. Тож у них працюватиме багато пропрієтарного ПЗ — разом з усіма функціями та помилками.

Окрім того, Oracle закликала користувачів переходити з CentOS на Oracle Linux, а Canonical пропонувала замінити CentOS на Ubuntu. Тим часом Red Hat зробила RHEL безплатним для відкритого ПЗ, а також для команд розробників і невеликих виробничих навантажень.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація