Yii Framework. Старт. Урок 1

2 хв. читання

Всім привіт. Сьогодні я хочу почати невеликий курс з використання, напевно, одного з найпопулярніших фреймоворків PHP - Yii Framework.

Кілька років тому, коли я заглибився в PHP, і програмував на процедурному коді, мені всі говорили: "Пора тобі фреймворк освоїти", а я в ніяку, завжди себе переконував, що мені ще рано. Через пів року, я був змушений вибрати фреймворк. Перечитавши десятки статей та відгуків я зупинився саме на Yii. Після тижневого розбору, і спроб зробити щось розумне - я пошкодував про те, що почав в цьому розбиратися аж тільки зараз.

Мабуть, я не буду розписувати всі переваги Yii Framework і те, чому ваш вибір повинен бути саме Yii. Я просто залишу це посилання тут https://uk.wikipedia.org/wiki/Yii.

І так, почнемо!

Сьогодні ми спробуємо встановити фреймворк і запустити наш перший додаток. Так, саме "встановити", просто завантаженням і перенесенням вихідного коду в папку з вашим проектом тут не обійтися (На перший погляд страшнувато, і я навіть закинув цю справу на декілька днів :D).

Насправді нічого складного, давайте спробуємо. Переходимо на офіційний сайт http://www.yiiframework.com/download/, гортаємо нижче, і завантажуємо Yii 1.1. Чому не Yii 2? На другу версію фреймворка в інтернеті мало документації, нам цілком підійде Yii 1.1.

У завантаженому архіві є тека"framework" - вона нам і потрібна, давайте перенесемо її в наш проект. Далі саме цікаве, давайте відкриємо термінал (або командний рядок) і пропишемо в ній наступне:

РОЗТАШУВАННЯ_ПРОЕКТА/framework/yiic webapp РОЗТАШУВАННЯ_ПРОЕКТА

У першій половині запиту ми звертаємося до файлу yiic, у другій половині ми вказуємо місце, куди розгорнути наш yii-додаток.

У мене це виглядає так

/Applications/1web/yiilessons/framework/yiic webapp/Applications/1web/yiilessons/

Термiнал

тиснемо ENTER і бачимо наступне питання:

Create a Web application under '/Applications/1web/yiilessons'? (Yes | no)

Термiнал

Пишемо "yes" і знову тиснемо ENTER. Вуаля!

Термiнал

Можемо перейти на наш проект, і побачити результат. Хочу попередити власників Linux: після установки не забудьте виставити права на запис папок /assets та /protected/runtime

P.S.: Якщо хто не подужав, то ось посилання на розгорнутий проект

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація