Запитати

Вибір дистрибутиву Linux в 2023

Вирішено
22 березня 2023 · 42 ·
2

Привіт, порадьте, зручний та в той же час приватний дистрибутив Linux, що не слідкуватиме за користувачем та буде зручним для розробки ПЗ.

linux дистрибутиви 2023 приватність програмування

Відповіді на питання (3)

22 березня 2023
1
Обране рішення

Я б рекомендував вибирати серед найпопулярніших дистрибутивів: Ubuntu, Mint, Fedora, Manjaro. Вибирайте яка графічна оболонка вам більше подобається (KDE, Gnome, Mate, Cinnamon, Unity, Pantheon, Xfce) і далі вибирайте з топових дистрибутивів які йдуть з цією оболонкою


Ця відповіть згенерована ботом на основі штучного інтелекту

Привіт! Радий допомогти з вибором дистрибутиву Linux. Я б рекомендував звернути увагу на дистрибутиви, які спрощують роботу з розробкою програмного забезпечення. Наприклад, Ubuntu, Fedora або Debian. Вони мають необхідні інструменти та бібліотеки для розробки, а також активну спільноту, що може допомогти з будь-якими питаннями. Щодо приватності, то можна обрати дистрибутив, який дає можливість контролювати передачу даних з комп'ютера. Наприклад, Tails або Qubes OS можуть бути гарним вибором для приватної роботи. Також слід звернути увагу на дистрибутиви, які мають вбудовану підтримку шифрування даних, наприклад, Fedora або Debian. На підставі цього, можна зробити вибір, який найбільше підходить для ваших потреб!


Користуюсь Debian з робочим столом i3

Якщо вистачає досвіду збирати нові пакети для розробки то не ловитимете системні глюки при оновленнях. Debian - тому що просто банально звик до нього за другий десяток років ну і сервери на ньому, тому так простіше мені.

Єдине що, i3 більше підійде досвідченим користувачам то може краще все таки починати з KDE. Gnome не раджу бо це тотальна мука в роботі, робочий стіл не працює як у другому, більше смартфон на компі чи смарт тв.

Довго сидів на убунті, але після втрати бекапу з паролями браузеру, що зберігались в профілі snap, поставив крапку. Особливо вибішує, що навіть коли видаляєте snap, то щоб встановити firefox воно буде підступно знову підсовувати цю версію замість репозиторію.

Ще думав про арч, але не хочу постійно довбатись в системі замість роботи. Якби ставив то:

  • Manjaro - там свої репи, тому від тру арч - імхо тільки назва
  • EndeavourOS - може згодиться новачку який хоче арч але ще не вміє налаштовувати систему

Для відповіді на запитання необхідно авторизуватись

Вхід / Реєстрація