10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

4 хв. читання

Інтернет повен ненависті. В основному, це агресія людей, що надають перевагу висловити її в мережі, а не в реальному житті. Але іноді агресія виникає у вас самих, при відвідуванні непродуманих сайтів. В цій статті ми зібрали 10 дратівливих проблем з UX. Якщо ви дизайнер чи розробник — впевніться, що ви так не робите на своїх сайтах. А якщо робите — бігом виправляти!

1. Форми, що не зберігають значення після помилки

Вам знайома ситуація, коли ви заповнюєте форму, відправляєте, але в ній знаходиться помилка. І замість того, щоб дати переробити потрібний пункт — всі поля скидаються. Здається, це добре підходить для початку нашого списку.

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Як виправити:

Якщо ви розробник, просто додайте трохи JavaScript до ваших форм, використовуйте бібліотеку для валідації і відправляйте форму через AJAX. Якщо ж ви хочете зберегти логіку ваших форм в таємниці (на серверній стороні), просто переконайтеся, що перед відправленням значення полів зберігаються і потім автоматично заповнюються.

2. Капча

Впевнений, їх не люблю не тільки я. Деякі з них просто неможливо розгадати. А якщо їх з'єднати з попереднім пунктом — отримаємо просто жахливе комбо.

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Як покращити:

Боти стають все розумнішими, тому підтвердження, що ви людина все ще потрібно, тому від капчі відмовитися повністю — неможливо. Але деякі капчі краще інших. Наприклад, reCAPTCHA, що не змушує кожен раз розгадувати ельфійські ієрогліфи, а лише інколи попросить вибрати фото з стейком чи качечкою.

3. Надсилання спаму

Я ненавиджу, коли сайт намагається домогтися вашої уваги за допомогою купи недоцільних листів, від яких неможливо відписатися. А ви?

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Як виправити:

ПРОСТО. ПРИПИНІТЬ. СПАМИТИ.

4. Використання негативних імен для налаштувань

Іншою помилкою, що роблять веб-розробники, і що змушує напружити мізки — це незвичні імена для налаштувань. Наприклад, такі (Не вимикати автозбереження):

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Як виправити:

Давайте налаштуванням прості імена. Використовуйте чекбокси для перемикачів. Якщо в radio button більше трьох варіантів вибору — використовуйте select box. Групуйте ваші налаштування в логічні групи.

5. Великі форми

Із всіх способів проведення часу в інтернеті, заповнення величезної форми чи не одне з найдратівливіших. Ось так я зазвичай реагую на великі форми реєстрації:

output2.gif

Як виправити:

Запитуйте тільки дійсно важливу інформацію. Якщо вам потрібно більше — запитайте в процесі використання, але не при реєстрації, це відлякує користувачів.

6. Спливаюча реклама

Ці дратівливі оголошення — перше, що ви бачите на деяких веб-сайтах. Іноді його навіть закрити відразу не можна, потрібно почекати декілька секунд.

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Як виправити:

Використання такої реклами:

  • Змушує людей ненавидіти вас.

  • Відлякує ваших користувачів.

  • Змушує користувачів користуватися adblock, від якого страждають і добросовісні рекламодавці.

Тому просто не робіть так.

7. Повідомлення при закритті сторінки

Ось це я ненавиджу всім серцем. Коли я вже вирішив, що певний сайт не коштує мого часу і намагаюся закрити вкладку, ви пропонуєте мені лишитися?

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Як виправити:

Видаліть свій сайт з мережі, ви погана людина.

8. Розташування елементів у незвичних місцях

Інтерфейс повинен бути логічно організованим. Схожі дії повинні утворювати логічні блоки, що дозволять користувачам краще та швидше орієнтуватися в вашому додатку. Тому не змішуйте геть різні дії в одну групу. Як вам таке меню?

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Вівторок непоганий день, щоб відформатувати свій диск, чи не так? Звісно, це надуманий приклад, але він гарно описує те, про що я хочу сказати. Тому:

  • Почитайте про дизайн інтерфейсів та UX, це позбавить вас деяких проблем з UX

  • Запитайте ваших друзів наскільки їм зручно користуватися додатком. Якщо вони в ньому губляться — вам слід попрацювати над ним

9. Неадаптивні веб-сторінки

Я пам'ятаю часи, коли веб-дизайнери не могли припинити підтримувати розширення 1024×768, що обмежувало їх веб-сайти. Але це були лише квіточки. Тепер, коли мобільні пристрої стали досить потужними для веб-серфингу, розробникам слід підтримувати купу розмірів екранів. Але насправді це не так вже й важко зробити.

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Quora, безперечно, хоче щоб ми використовували її мобільний додаток.

Як виправити:

Для вже існуючих сайтів — додати трохи медіа-запитів. Це може бути трохи незручно і важко, але воно того варте. Для нових сайтів — використовуйте фреймворки (наприклад, Bootstrap), що мають адаптивну сітку, яку легко та зручно використовувати.

10. Платний доступ

Я розумію, що деяким сайтам недостатньо монетизації рекламою, тому вони приймають важливе рішення — обмежити безкоштовний доступ до ресурсу. Але це неймовірно бісить звичайних користувачів.

10 найдратівливіших речей в веб-сайтах

Ось мій топ 10. А що можете додати ви?

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація