Google дослідила Material Design UX на Android

2 хв. читання

Дослідники з команди Material вирішили дізнатися, яка анімація переходів найкраще підходить для карткового вигляду. Для дослідження використали досить поширений сценарій взаємодії з застосунком для замовлення їжі, хоча це стосується будь-якого схожого інтерфейсу:

Уявіть, що ви переглядаєте меню ресторану на своєму телефоні і торкаєтеся однієї з основних страв. Що має відбутися? Чи має з'явитися опис основної страви миттєво, чи картка, якої ви торкнулися, має анімовано розгортатися, щоб показати подробиці?

Учасникам дослідження було запропоновано переглянути меню з одним із семи переходів або взагалі без переходу (перестрибуванням).

Команда дослідників виявила, що більшість учасників надає перевагу перетворенню контейнера, коли один елемент інтерфейсу користувача плавно перетворюється в інший, щоб можна було явно простежити зв'язок між ними.

Google дослідила Material Design UX на Android

Користувачам це сподобалося, оскільки анімація викликала відчуття, що вони беруть щось фізичне, щоб роздивитися зблизька, або підтягують меню до себе.

Деякі висловилися, що перехід викликає відчуття справжності. Картка та її реквізити представляють одну і ту ж інформацію – у цьому випадку конкретну тарілку з їжею. Видиме перетворення одного контейнера в інший допомагає користувачам створити ментальну модель застосунку, що не дає заплутатися в меню. Деякі учасники навіть розповіли про відчуття, ніби вони й не залишали сторінку.

Вони описували інтерфейс словами «теплий», «запрошувальний» і «затишний».

Лише перехід із перетворенням контейнера сприймався отриманням позитивних емоцій і відчуттям високого рівня обслуговування. Як уже було зазначено, учасники згадували, що вони переживали відчуття, ніби перебувають у розкішному ресторані.

Хоч опитані вказували, що зменшення та зникнення через анімацію «ефективні» та «швидкі», але більшість вважали ці переходи «перевантаженими» й «незручними».

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація