5 мов програмування, які не варто вивчати в 2018

2 хв. читання

Codementor перевірив рівень зацікавленості спільноти, ринок праці та загальний темп зростання кількох мов програмування, щоб визначити, які на даний момент не варті уваги.

Ось п'ять найгірших мов програмування для вивчення в 2018 році.

Dart

Dart — об'єктно-орієнтована мова загального призначення розроблена Google в 2011. Її часто використовують для створення веб, серверних та мобільних програм, а також пристроїв Інтернету речей. Вона очолила цей список через низьку зацікавленість у ній на GitHub, Stack Overflow, Freenode, Reddit, Twitter та Facebook.

Хоча показники Dart непогані, її відносний рейтинг набагато нижчий, ніж у Kotlin, Elixir, TypeScript, або Swift. Попри те, що ці мови дебютували приблизно в один і той же час, всі вони перевершили Dart з точки зору зацікавленості спільноти".

Dart також була останньою з точки зору кількості компаній, що мають її у своєму стеку.

Objective-C

Objective-C — також об'єктно-орієнтована мова загального призначення, яка дебютувала в 1984 році. Вона зайняла 18 місце серед 20-ти за показником залучення спільнотою. З 2014 темпи зростання Objective-C почали падати. Ймовірніше за все через появу Swift. Незважаючи на те, що мова все ще добре розвивається на ринку праці, ця нестача зростання робить її поганим вибором для розробника, який хоче вивчити нову мову.

Coffeescript

Coffeescript — випущена в 2009 році мова, яка перетворюється на JavaScript. Вона посідає 19 місце у рейтингу з 20 мов з точки зору зацікавленості спільноти.

Однією з причин може бути те, що CoffeeScript вже майже десятиліття, й існують новіші мови та версії JavaScript. Попри те, що для неї нема жодної заміни, й існує досить багато технологічних стеків, які використовують CoffeeScript, розробники більше не говорять про неї.

Lua

Lua — відкрита, багатоваріантна, вбудована скриптова мова, створена в 1993 році. Вона залишається популярною для застосування в іграх та веб-серверах, але її зростання упродовж останніх п'яти років не зрушилося з мертвої точки. На ринку також є більше розробників Lua, ніж компаній, яким вони потрібні.

Erlang

Erlang — функціональна мова, створена у 1986 році. Вона часто використовується в телекомунікаціях, банківській справі, електронній комерції, комп'ютерній телефонії та обміну миттєвими повідомленнями. У той час як в Erlang ще є старий код, який потрібно підтримувати, траєкторія зростання показує, що її розквіт пройшов.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.1K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація