93% розробників скаржаться на документацію відкритих проектів – Github

2 хв. читання

Github опублікував результати опитування, в якому взяли участь близько 5500 користувачів та розробників: 3800 випадково обраних з репозиторіїв на GitHub, а також 500 учасників з спільнот, які використовують інші платформи для розміщення своїх проектів (Mozilla, Wikimedia і т.д.).

Аналіз мотивації участі у відкритих проектах показав, що найважливішими факторами при приєднанні до розробки є:

 • ступінь чуйності супроводжуючих,
 • вибір ліцензії,
 • доброзичливе ставлення спільноти,
 • активність розробки,
 • наявність інструкцій щодо надання коду для проекту.

Наявність кодексу для розробників, ступінь поширеності проекту і необхідність підписання CLA-угоди віднесли до неважливих факторів. У порівнянні з розробниками, користувачі відзначили як більш важливі такі ознаки, як активний хід розробки та поширеність проекту.

93% розробників скаржаться на документацію відкритих проектів – Github

При розборі проблем притаманних відкритого ПЗ 93% опитаних відзначили неповну або складну для розуміння документацію, 78% – відсутність реакції на вклад в розробку або на питання, 48% – наявність конфліктів між учасниками, 36% – відхилення пропозицій без пояснення причин, 18% – неприйнятний стиль спілкування. Близько 45% з опитаних були свідками брутального поводження в суспільстві і 16% зазнали грубі висловлювання на адресу себе.

93% розробників скаржаться на документацію відкритих проектів – Github

Незважаючи на те, що учасники опитування вибиралися у випадковому порядку, серед них відзначається несподіваний гендерний дисбаланс – 95% опитаних виявилися чоловіки і лише 3% жінки (1% не відповідали на питання, а 1% зарахували себе до осіб з іншою статтю). 25% жінок і 15% чоловіків відзначили, що відчувають, що їм не раді в співтоваристві, 12% жінок і 2% чоловіків мають проблеми з -за наявності стереотипів, 6% і 3% відзначили докучання або коментарі сексуального характеру.

58% опитаних вважають, що за своїми характеристиками відкрите ПЗ зазвичай краще пропрієтарного, а 30% вважають відкрите ПЗ більш стабільним, ніж пропрієтарне. 72% відзначили, що завжди намагаються знайти відкриті інструменти при пошуку ПО для вирішення нових завдань.

Характеристиками, які користувачі вважають важливими при виборі відкритого ПЗ є:

 • 88% – висока стабільність,
 • 86% - захищеність,
 • 75% - зручність використання,
 • 72% - сумісність.

Наявність інновацій і технічної підтримки не віднесені опитаними до важливих факторів. Вартість продукту віднесена до середніх за важливістю характеристик.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація