Arm представила гнучкий 32-розрядний процесор PlasticArm

2 хв. читання

Arm створила гнучкий 32-розрядний процесор без кремнієвої технології — PlasticArm. Він повністю функціональний і водночас підходить для гнучкої електроніки майбутнього.

Чому це важливо

Сучасна електроніка на кшталт розумних годинників і фітнес-трекерів вважається певним досягненням обчислювальної техніки. Цей напрямок може розвиватись завдяки гнучкій електроніці й розробкам розумного одягу, рюкзаків тощо.

Однак проблема в тому, що сучасні процесори не надто гнучкі. Тому розробники намагаються знайти вихід з цієї ситуації: зменшувати блоки процесорів, розділяти їх, об'єднувати гнучкими дротами й вбудовувати компоненти у гнучкий полімер.

Натомість Arm у співпраці з PragmatIC Semiconductor створила процесор, що використовує гнучкі тонкоплівкові транзистори (TFT). Вони дозволяють створювати електроніку з новими формфакторами, які неможливо зараз зробити зі звичайним кремнієм.

Чим відрізняється новий процесор Arm

PlasticArm — це версія 32-бітного процесора Arm Cortex M0+, що оптимізований для невеликих систем, має низьке енергоспоживання і зазвичай використовується як вбудований процесор.

Screenshot-1

Для PlasticArm регістри пам'яті центрального процесора розмістили в резервному відсіку RAM. У самій системі є лише 128 байтів оперативної пам'яті та 456 байтів ROM. Частота сягає 29 кГц, а енергоспоживання — близько 20 МВт. Водночас розробники кажуть, що конструкція процесора складніша за попередні чипи, а виробництво коштує дешевше, ніж створення чипів зі звичайним кремнієм.

Arm планує випускати наступні версії процесора, зробити пам'ять ROM програмованою і зменшити енергоспоживання. Також розробники говорять про потенціал «інтернету всього», де гнучкий процесор можна вбудовувати у безліч речей на кшталт одягу, етикеток, пляшок, коробок тощо.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація