В Ubuntu більше не буде пакетів для 32-розрядної архітектури x86

2 хв. читання

Два роки тому в Ubuntu вирішили не формувати 32-розрядні встановлювальні образи для архітектури x86. Вчора розробники написали, що більше не розвиватимуть цю архітектуру взагалі й припинять її життєвий цикл. В осінньому Ubuntu 19.10 і в усіх майбутніх релізах більше не буде пакетів для i386.

Це актуально і для всіх офіційних редакцій і дистрибутивів проекту: Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Linux Mint, Pop_OS, Zorin та інших.

Ubuntu 18.04 стане останньою LTS-гілкою для користувачів 32-розрядних систем x86. Її безкоштовна підтримка триватиме до квітня 2023 року, платна — до 2028 року.

Для 32-розрядних програм, які неможливо зібрати у 64-розрядній системі (наприклад, багато ігор в Steam), можна скористатись окремим середовищем з Ubuntu 18.04. Його пропонується встановити у контейнер або chroot. Інший варіант — перенести програму в snap-пакет з runtime-бібліотеками core18 на базі Ubuntu 18.04.

Чому припинили підтримку архітектури i386

Обговорення цього питання тривало більше ніж рік, тож рішення не можна назвати раптовим.

Основна його причина — неможливість підтримувати i386 на рівні інших архітектур: через недостатню підтримку в ядрі Linux, браузерах та інструментарії. Останні функції безпеки й захисту від вразливостей вчасно випускають лише для 64-бітної архітектури.

Якщо взяти загальну кількість встановлених систем Ubuntu, то на i386 припадає приблизно 1%. А підтримка пакетної бази i386 потребує багатьох ресурсів для розробки й контролю якості. Це невиправдані витрати для невеликої бази користувачів із дуже застарілим обладнанням. Більшість ПК і ноутбуків з процесорами Intel й AMD, випущені протягом останніх 10 років, цілком можуть перейти на 64-розрядний режим.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація