Чому Apple відмовляється від Intel x86 на користь своїх процесорів

Чому Apple відмовляється від Intel x86 на користь своїх процесорів
6 хв. читання
23 червня 2020

Нинішні процесори A12Z показують дуже високу продуктивність. Технологічно Apple випереджає всіх конкурентів в ARM

Як відомо, компанія Apple офіційно оголосила про перехід на власні кремнієві чіпи для деяких комп'ютерів Mac. Назвавши це «історичним днем для Mac», генеральний директор Apple Тім Кук нагадав епоху PowerPC, потім Mac OS X і перехід на чіпи Intel, перш ніж оприлюднювати плани використання власних мікросхем від Apple на базі ARM в комп'ютерах Mac в майбутньому. 

Перший Mac з чіпом Apple вийде в кінці цього року. Очікується, що повний перехід займе два роки. Нові Mac на базі Intel, як і раніше в розробці, тому про повний перехід на ARM-платформу поки говорити рано. Однак, це велике рішення для Apple — відмовитися від процесорів Intel.

Головна перевага нової платформи — можливість додатків для iOS і iPadOS нативно працювати на macOS. «Більшість додатків будуть просто працювати», — говорить Apple, маючи на увазі, що ви вперше зможете запускати на macOS поруч один з одним і рідні додатки iOS, і рідні додатки macOS.

З переходом на власні процесори Apple обіцяє нові рівні продуктивності та набагато менше енергоспоживання. Компанія розробляє власну лінійку SoC для Mac з підтримкою функцій, унікальних для Mac. Загальна архітектура на основі ARM для всіх продуктів Apple повинна полегшити розробникам написання й оптимізацію програм на всіх основних пристроях Apple.

Власні професійні програми Apple будуть оновлені для підтримки нового чіпа в версії macOS Big Sur, і компанія сподівається, що інші розробники теж оновлять свої додатки. «Переважна більшість розробників зможуть переробити свої програми протягом декількох днів», — стверджує Крейг Федериги (Craig Federighi), старший віцепрезидент Apple по розробці програмного забезпечення.

Чому Apple відмовляється від Intel x86 на користь своїх процесорів
Microsoft зараз готує оновлення Office для нового чіпа Mac, а Word і Excel вже працюють на нових процесорах Mac, причому PowerPoint навіть використовує технологію Apple Metal для візуалізації. Apple також співпрацює з Adobe, щоб запустити ці професійні програми на нових чіпах. Apple продемонструвала Lightroom і Photoshop, що працюють на нових комп'ютерах Mac, з 5-гігабайтним файлом PSD, який запустився з плавною анімацією.
Чому Apple відмовляється від Intel x86 на користь своїх процесорівPhotoshop працює на нових процесорах Apple

 

Версія macOS Big Sur також буде мати в собі нову версію технології Rosetta. Раніше Apple використовувала технологію Rosetta для переходу з PowerPC на платформу Intel, а Rosetta 2 буде автоматично транслювати (перекомпілювати) наявні програми під час установки. Це означає, що навіть якщо розробники не повністю оновили свої додатки, вони все одно зможуть працювати, нехай і з меншою продуктивністю і можливими помилками. Apple також використовує віртуалізацію для запуску Linux на цих нових комп'ютерах Mac.

Apple запускає нову програму «Швидкий старт» для розробників з документацією та прикладами коду, а також пропонує доступ до лабораторій по всьому світу, щоб допомогти перевести  програми що вже існують на власні чіпи Apple. Розробники також зможуть отримати комплект Developer Transition Kit у вигляді корпусу Mac mini з чіпом Apple A12Z, 16 ГБ оперативної пам'яті та SSD-накопичувачем на 512 ГБ.

Перехід Apple на власні чіпи ARM відбувається якраз в той момент, коли компанія представляє macOS Big Sur — це серйозний редизайн macOS і оновлення вбудованих додатків Messages і Maps.

Фахівці припускають, що перехід Apple на ARM викликане уповільненням зростання продуктивності Intel. Повідомляється, що Apple тестувала чіпи на базі ARM в комп'ютерах Mac і виявила значне підвищення продуктивності в порівнянні з альтернативами Intel (мова про співвідношення продуктивності на ват потужності).

На думку деяких фахівців, нинішні процесори A12Z показують дуже високу продуктивність. Технологічно Apple випереджає всіх конкурентів. Комерційні продукти, ймовірно, запустять на процесорах A13Z або A14. В цілому можна прогнозувати невелике підвищення продуктивності «маків» зі значним підвищенням часу роботи, може бути, приблизно на три години для ноутбуків. Свої чіпи будуть дешевшими для компанії, ніж оплата продукції й прибутку Intel, так що теоретично можна очікувати й зниження ціни на комп'ютери (або ж Apple збільшить свою маржу і доходи акціонерів, що більш ймовірно).

В цілому, перехід на свої чіпи — дуже важливе рішення для Apple. Компанія зможе сама проєктувати спеціалізовану мікроархітектуру, в тому числі впроваджувати в CPU спеціалізовані ядра ML і прискорювачі машинного навчання.

29 червня 2020 року в роботі GitHub сталася масштабна аварія, в результаті якої велика частина його сервісів виявилася недоступною. Згідно з інформацією фахівців GitHub, в цей час проводяться відновлювальні роботи по поверненню сервісу до повноцінної роботи.

Багато користувачів помітили збої в роботі GitHub з 11 години. У них з'явилися проблеми, пов'язані з виникненням різних помилок при роботі сервісу і повільне завантаження сторінок на порталі GitHub.

Через пів години після появи перших повідомлень про проблеми від користувачів, фахівці GitHub почали пошук джерела помилок, а також зайнялися відновленням сервісів.

Частина сервісів GitHub була відновлена до 11:21. Повністю працездатність GitHub, за повідомленням фахівців сервісу, була повернена в 11:38.

Згідно з інформацією видання Verge, сьогодні тисячі розробників програмного забезпечення протягом години та більше стикалися з помилками при вході в GitHub, а деякі користувачі навіть не могли використовувати своє інтегроване середовище розробки (IDE) через те, наскільки тісно пов'язана розробка програмного забезпечення з сервісом.

Фактично через сьогоднішню аварію GitHub не працювали або мали проблеми наступні сервіси:

  • Git Operations (2 години 6 хвилин);
  • API Requests (більше 2-х годин);
  • Webhooks (2 години 14 хвилин);
  • Issues, Pull Requests, Projects (більше 2-х годин);
  • GitHub Actions (2 години 21 хвилину);
  • GitHub Packages (більше 2-х годин).

Згідно з інформацією порталу Nimble Industries, кількість проблем та інцидентів GitHub після його поглинання Microsoft у 2018 році збільшилася і продовжує зростати. Наприклад, понад два роки тому було зафіксовано 89 інцидентів, а протягом останніх 24 місяців їх було вже 126, що на 41% більше. Причому зростає також і кількість хвилин, коли не працювали частини сервісу. Якщо з 2016 по 2018 роки таких було 6 хвилин 110, то з 2018 і 2020 роки GitHub частково не працював 12 074 хвилини, що вже більш ніж на 100% більше. Таким чином, інцидентів на GitHub стає більше і вони тривають довше, хоча розробники сервісу і намагаються максимально прозоро і відкрито повідомляти про проблеми й процес їх усунення.

GitHub зліг і зараз відновлюється

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація