Chrome-розширення на базі Manifest V2 не будуть працювати з 2023 року

2 хв. читання

Розширення Chrome, написані на базі специфікації Manifest V2, припинять працювати у Chrome в січні 2023 року. Після цього в браузері будуть підтримуватися лише розширення Manifest V3, який розробники Chrome вважають безпечнішим.

З 17 січня 2022 року нові розширення Manifest V2 більше не прийматимуться у магазин Chrome Web Store, але старі застосунки можна буде оновлювати. А в січні 2023 року Chrome і не запускатиме розширення Manifest V2, і не дозволятиме їх оновлювати.

Хоча Google вважає V3 кращим і безпечнішим варіантом, новий маніфест у спільноті критикували. Наприклад, Electronic Frontier Foundation вважає цей перехід необґрунтованим.

Що сталося

У 2018 році Google розповіла про плани запровадити у Chromium новий стандарт — Manifest V3. У ньому webRequest API, властивий для блокувальників реклами, замінюється на declarativeNetRequest API. Тож розширення не зможуть самі фільтрувати контент, а лише переглядатимуть його і надаватимуть Chrome список фільтрів для аналізу.

Через це компанію критикували: зокрема звинувачували у спробі знищити блокувальники реклами, адже вони впливають на рекламну діяльність та прибутки Google.

Розробники Brave, Opera та Vivaldi сказали, що не підтримують рішення Google. Також проти виступили автори uBlock Origin, тому що новий маніфест заблокував би роботу їхнього розширення й вплинув би на інші антивірусні продукти, розширення для батьківського контролю тощо.

У Google відповідали, що Manifest V3 створили не для того, аби знищити блокувальники реклами, навпаки — він має зробити їх кращими й безпечнішими. Водночас на форумі Chromium Extensions можна знайти список нерозв'язаних технічних проблем у V3.

Третій маніфест вже підтримують Microsoft, Mozilla й Apple, і завдяки їм у червні з'явилась Спільнота W3C WebExtensions (WECG). У ній розробники можуть обговорювати, як покращити розширення і що робити з V3, а Google може налагодити співпрацю з розробниками інших браузерів.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація