Opera, Brave і Vivaldi не підтримують політику Chrome щодо ед-блокерів

2 хв. читання

Виробники браузерів Brave, Opera та Vivaldi не погоджуються з рішенням Google нейтралізувати API блокувальників контенту. Інші браузери не будуть наслідувати Chrome і не зупинять підтримку розширень, хоча в усіх цих браузерів спільна кодова база — Chromium. Виробники публічно підтвердили свою позицію

Що взагалі сталося

Нагадаємо, в жовтні Google оголосив, що запровадить у Chromium новий стандарт — Manifest V3. Він суттєво змінить взаємодію розширень із веб-сайтами: розширення не зможуть самі фільтрувати контент, а лише надаватимуть Chrome список фільтрів для аналізу. При цьому база блокування обмежена 30 тисячами записів.

Новий стандарт обмежить роботу не лише блокувальників реклами, а й антивірусні продукти, розширення для батьківського контролю і підвищення конфіденційності.

Політику Google активно критикували користувачі та розробники. Компанію звинувачували у спробі знищити блокувальники реклами, які впливають на рекламну діяльність та прибутки Google.

Однак компанія заявила, що не буде змінювати своє рішення. Заплановані зміни Google Manifest V3 додадуть у базу Chromium, а це може позначитись на роботі інших браузерів.

Що відповіли представники інших браузерів на Chromium

Гендиректор Brave Software сказав, що їхній продукт підтримуватиме стару технологію для усіх розширень. До того ж у Brave є вбудований блокувальник контенту як альтернатива розширенням.

Такий блокувальник є і в Opera, цей браузер теж збирається і далі підтримувати старий принцип роботи API. Блокувальник Opera дозволяє вручну банити будь-який рекламний домен та імпортувати списки небажаних ресурсів.

Представники Vivaldi написали, що дадуть своїм користувачам можливість вибору. Яким буде цей вибір, розробники ще не знають: все буде залежати від того, як Google реалізує свої обмеження.

Також на Chromium побудований новий браузер Edge від Microsoft, але компанія поки жодних коментарів з приводу Manifest V3.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація