Дослідження JetBrains про екосистему розробки у 2020 році

2 хв. читання

JetBrains опублікувала дослідження про стан розробницької екосистеми у 2020 році. Цьогоріч у ньому взяли участь 19 696 респондентів — помітно більше, ніж у 2019 році, коли було лише 7000 опитаних. Наведемо деякі найцікавіші результати.

Розробники могли обрати до трьох основних мов програмування. 39% назвали JavaScript, 37% — Java, 31% — Python, а 22% — HTML/CSS. Водночас у дослідженні зазначено, що найпопулярнішою мовою є Java, а не JavaScript.

Представники JetBrains пояснюють цю невідповідність так: багато людей дійсно вимушені звертатись до JavaScript в межах певних проєктів. Однак її використання як основної мови помітно менше — більшість часу розробники пишуть мовою Java.

Screenshot-12

Впевнено зростає популярність Typescript: у 2017 році лише 1% вважав її однією з основних мов, а зараз таких респондентів 12%. Загалом Typescript користуються 28% опитаних і 8% хочуть на неї перейти.

Найчастіше розробники працюють над сайтами (54% опитаних). 36% розробляють утиліти (маленькі застосунки для маленьких задач), а 30% — бази даних.

Screenshot-14

Python обійшов Java у списку мов, які використовувались за останні 12 місяців. Це мова, яку найбільше вивчачають, за останній рік 30% респондентів почали чи продовжили опановувати Python.

Веб (бекенд) — найбільш популярна платформа. Далі йдуть фронтенд, десктопні та мобільні системи.

Screenshot-15

Go, Kotlin, Python — мови, на які планують перейти найбільше розробників.

44% ще не долучились до розвитку open-source, але хотіли б. 20% — були учасниками проєктів з відкритим кодом кілька разів, 16% — роблять це кілька разів на рік, а 11% — хоча б раз на місяць.

Screenshot-16

Якби суди замінили штучним інтелектом, 26% опитаних йому б, імовірно, не довіряли.

Screenshot-18

32% займаються програмуванням для основної роботи протягом 32 годин на тиждень. На сторонні проєкти 38% опитаних витрачає 3–8 годин на тиждень.

Screenshot-19

48% хвилює, як збираються та використовуються персональні дані про них, ці респоденти турбуються про приватність, навіть якщо для цього потрібні додаткові зусилля. 41% це питання теж непокоїть, але додаткових зусиль вони не докладають.

Screenshot-17

У списку хобі переважає програмування (58%), відеоігри (49%), музика і читання (38% і 37%). 29% проводять дозвілля з родиною, 26% дивляться телевізор, 25% займаються спортом, а 23% у вільний час сплять.

Усі результати опитування можна переглянути за посиланням.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація