DuckDuckGo закликає змінити правила аукціону пошуковиків від Google

1 хв. читання

У ЄС користувачі нових Android-пристроїв можуть обирати собі пошуковик — Google додав таку опцію після звинувачень у монополізації та кількамільярдних штрафів з боку Єврокомісії. Однак система, що мала б сприяти конкуренції, подобається не всім гравцям на ринку.

Наприклад, сервіс DuckDuckGo (відомий тим, що не збирає дані про користувачів) програв останній аукціон пошуковиків у більшості країн ЄС. Сервіс з'являтиметься на екрані вибору лише у Болгарії, Ліхтенштейні, Ісландії та Хорватії.

Аби з'явитись у цьому меню вибору на телефоні, потрібно взяти участь в аукціоні Google. Він проводиться окремо для кожної країни ЄС. Кілька систем, що виграють (тобто запропонують найбільші ставки), і висвічуватимуться на екрані разом з Google Search (який пропонується автоматично).

У DuckDuckGo вважають, що такий формат треба змінювати, адже він лише допомагає Google отримувати прибуток. Натомість пошукові системи мають продавати більше реклами, аби виграти аукціон, тож їхня конфіденційність погіршується.

WSJ пише, що перед тим сервіс DuckDuckGo вигравав аукціони у всіх європейських країнах, зокрема у Німеччині, Франції та Великій Британії. Однак перед останнім процесом компанія врахувала, скільки вона реально отримує за кожного користувача, і дещо знизила свої ставки. У DuckDuckGo кажуть, що інакше їм не було б вигідно з'являтись на екрані вибору Google, тож це був вимушений крок.

Єврокомісія, головний антимонопольний орган ЄС, продовжить стежити за діяльністю Google й обговорить цей механізм вибору пошуковиків.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація