Дилема фронт-енд розробника

4 хв. читання

Привіт, мене звати Геофф і я веб-дизайнер. Принаймні, так я кажу іншим про те, як я заробляю собі на життя, тому що це ще реально зрозуміти звичайній людині.

Правда в тому, що я фронт-енд розробник. І якщо ви ставитеся до цієї статті як до чогось звичайного, то, сподіваюся, мені вже не потрібно пояснювати вам, що це таке.

Чи все ж таки потрібно?

Думаю, означення самого терміну "фронт-енд розробник" може бути дуже різним. Я навіть впевнений, що той опис, який би ви мені написали, повністю відрізнявся б від тих справ, якими я зараз займаюся кожен день. Ви можете також очікувати, що я знаю декілька мов програмування, хоча насправді я не знаю жодної.

Іншими словами, деякі з вас навіть можуть не вважати мене розробником. А багато людей вважають, що фронт-енд не є розробкою взагалі. Цей факт завжди мене якось пригнічував.

Не так давно я читав пост Лари Щенк, де вона розказувала про те, як компанія відмовилася наймати її на вакансію UX-дизайнера через незнання мови програмування. Мене вразив не сам факт, що Лару не прийняли на роботу, а кількість коментарів під історією про те, що фронт-енд не може вважатися видом розробки взагалі.

Історія про мене як non-Unicorn-a

Я розробляю дизайни для веб-сайтів і часто пишу код, перетворюючи цей дизайн у реальний сайт.

Але я не завжди цим займався. Взагалі, я ніколи не думав, що напишу хоча б один рядок коду, коли вперше почав кар'єру дизайнера у 2005-му році. Дизайнери працюють у фотошопі, а де працюють розробники? Я ніколи не цікавився цим.

Але пізніше, я почав ловити себе на тому, що я не тільки задаюся цими питаннями, а й намагаюся знайти відповіть для себе, тому ще це стало необхідністю. Коли я бачив, що мій дизайн не був "точним піксель у піксель" в кінці робочого дня, я хотів зрозуміти, чому це так. У кінці кінців, це привело мене до вивчення HTML, потім до CSS, а згодом і до jQuery з JavaScript. Я навіть почав трохи вивчати PHP тільки заради можливості писати фільтри для WordPress.

Чи став я неперевершеним у цьому? Звичайно ні. Все це я вивчав дуже поверхнево. Навіть зараз, я багато сиджу на StackOverflow і шукаю відповідді, які зазвичай є очевидними для інших розробників.

Це була коротка історія про те, як я став фронт-енд розробником. Або фронт-енд дизайнером. Або простим дизайнером. Без різниці.

Але ти все ще не розробник!

Це був тільки початок, таке собі занурення у фронт-енд. Я вважаю, що тут найважливіше – це почасти. Чи є розробка тільки програмуванням? Або, можливо розробка може бути і дизайном? Якщо ви вважаєте, що це стосується тільки програмування, то я точно не став розробником.

Правда у тому, що розробка має зв'язок як з дизайном, так і з програмуванням. Вони не можуть вважатися як щось різне. Відділяти їх один від одного просто немає сенсу.

Як я борюся з критикою

Чесно кажучи, мені просто не цікаво, що там думають інші. Одні мене вважають дизайнером, інші вважають мене розробником. А у той час, коли я пишу це, Кріс Коєр вважає мене письменником. І де у цьому правда?

Я називав себе веб-дизайнером у початку цієї статті і це є моєю стандартною відповіддю на питання, чим я займаюся. Деякі проекти потребують від мене розробки макетів, а деякі потребують кодинг. Інші взагалі потребують від мене написання функцій. Уся ця робота загалом і називається розробкою сайту.

І до чого ми дійшли?

По-перше, давайте творити любов, а не війни. Я не фанат присвоювання усьому якісь назви та писати коментарі під постами, тому що це не продуктивно.

По-друге, я вважаю, що описи щодо вакансій повинні писатися більш розумно. Мета Лариної статті була не розповісти, які роботодавці можуть бути злими, а розповісти про те, що її інтерв'ю було зовсім не таке, як було написано у вимогах.

І наостанок, дана індустрія змінюється дуже швидко і робота, якою ми займаємося так само змінюється. Ми маємо розуміти, що саме включає у себе фронт-енд розробка і те, що саме значення слова "розробка" може змінюватися з часом, або навіть з кожним новим проектом.

Окей, час закінчувати з постом і починати дизайнити!

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація