Google дає Wikimedia мільйони доларів та інструменти машинного навчання

2 хв. читання

Компанія Google жертвує додаткові 3,1 мільйона доларів у «Вікіпедію». За останнє десятиліття її загальний внесок в енциклопедію складає понад 7,5 мільйонів доларів. Представники Google повідомили, що більше третини цих коштів піде на підтримку актуальних потреб Wikimedia Foundation — неприбуткової організації, яка керує «Вікіпедією». Ще 2 мільйони доларів підуть на розвиток енциклопедії у довготривалій перспективі.

Google дозволить редакторам «Вікіпедії» використовувати безкоштовні інструменти для машинного навчання. Ба більше, Wikimedia і Google розвиватимуть проект Tiger, їх спільну ініціативу, розпочату ще у 2017 році, тільки тепер з іншою назвою — GLOW (Growing Local Language Content on Wikipedia). Мета проекту — збільшити кількість статей у «Вікіпедії», написаних мовами, якими користуються в Індії, Пакистані та Бангладеші. Також планується додати у енциклопедію ще 10 регіональних мов.

Видання Wired зауважує, що таке рішення Google — не просто добросердечна благодійність. Адже підтримка «Вікіпедії» є далекоглядним бізнес-рішенням, яке, вірогідно, працюватиме на користь Google ще не один рік. Як і інші технологічні компанії, зокрема Amazon, Apple і Facebook, Google вже використовує інформацію з «Вікіпедії» в ряді власних продуктів. Компанія також послуговувалась статтями з енциклопедії для розвитку алгоритмів машинного навчання і для боротьби з дезінформацією на YouTube.

Google також надає вільний доступ «Вікіпедії» до Custom Search API та Cloud Vision API. Це допоможе редакторам енциклопедії перевіряти факти. Кожен раз, коли користувач додає нову інформацію до статті, необхідно вказати джерело. Custom Search API швидко знайде джерела в інтернеті, тоді як інструмент візуалізації дозволить автоматично оцифрувати книги, щоб використати їх для статей у «Вікіпедії».

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація