Google зупиняє роботу над китайським пошуковиком Dragonfly

1 хв. читання

Суперечливий проєкт Google Dragonfly офіційно зупинили. Представники компанії підтвердили, що не планують запускати пошуковик в Китаї.

Google ніколи не висловлював чіткої позиції з приводу Dragonfly — пошукової системи для Китаю. Була інформація, що вона цензурує матеріли: все, що блокував китайський Great Firewall, видалялось зі сторінки результатів Dragonfly. Це стосується інформації про свободу слова, політичну опозицію або посилань на критику авторитарних режимів.

Деталей проєкту Google не розповідав, але і без цього Dragonfly викликав обурення у громадськості. Amnesty International організовувала протест з цього приводу, а Конгрес США допитував керівника компанії Сундара Пічаї (Sundar Pichai).

Цей випадок неоднозначно характеризує Google: з одного боку— ми бачимо, що компанія може долучитись до етично сумнівних проєктів. З іншого — вона готова реагувати на критику з боку громадськості.

Торік через протести працівників керівництво Google припинило співпрацю з Пентагоном. Разом вони займались проєктом Maven — розпізнаванням за допомогою штучного інтелекту людей і об'єктів на відео з безпілотників. Тоді 3100 працівників компанії підписали петицію, декілька фахівців звільнилися і Google не продовжив контракт. Та чому саме закривають Dragonfly — через критику чи з будь-яких інших причин — невідомо.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація