Як зберегти свій зір?

1 хв. читання

 

Зір дуже важливий інструмент для кожного, особливо для тих, хто більшу частину часу проводить перед монітором. І потрібно мати навички мінімізувати неативний вплив благ суспільства на цей важливий орган.

 

Тепле світло

Люмінесцентні лампи (ці довгі трубки на стелі) - не кращий варіант для очей. Експерименти на тваринах довели: короткохвильове холодне світло з часом може стати причиною дистрофії сітківки ока - захворювання, яке погіршує гостроту зору. У гіршому випадку це може закінчитися сліпотою. Звичайна лампа розжарювання на столі - джерело теплого жовтого світла - більш кращий варіант. Але лампочка яскравіше 60 ват не потрібна. 

 

Раціон

Вміщені в рибі омега-3 жирні кислоти зменшують в організмі кількість токсинів, які, накопичуючись, в літньому віці призводять до швидкого погіршення зору. Такі продукти, як «тунець» або «лосось», повинні бути присутніми в твоєму меню мінімум двічі на тиждень. 

Кофеїн підсилює сльозовиділення, що сприятливо позначається на втомлених очах. Особливо цей факт важливий для тих, хто страждає від так званого синдрому сухого ока. 

 

Перерва

Монітори зараз не такі, як 15 років тому, але всерівно нескінченна робота перед екраном пригнічує рефлекс блимання очами (ти менше моргаєш), від чого очі занадто пересихають. До того ж читання документів на близькій відстані підвищує ризик передчасної короткозорості. Рекомендовано кожні 10 хвилин відривати погляд від монітора і протягом 5 секунд дивись на що-небудь, що далеко від тебе (годинник на стіні в 10 метрах, шафа в іншому кінці кімнати), - м'язи ока таким чином розминаються. Ну і поморгай заодно.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація