Який вигляд матиме Google після прийняття нового закону про авторське право (ніякий)

1 хв. читання

У вересні минулого року парламент ЄС проголосував за прийняття Директиви про авторське право (European Union's Copyright Directive). Це законодавчий акт, що оновлює поняття авторського права в епоху інтернету. Критики ж говорять, що цей закон просто знищить мережу.

Нещодавно закінчились переговори щодо остаточного формулювання тексту Директиви. Google відреагував попередженням про наслідки її прийняття — сторінка результатів пошуку новин буде порожньою.

Справа в тому, що у Директиві є стаття 11, яка дає видавцям право вимагати плату за використання фрагментів свого контенту. Виходить, у Google є два варіанти: почати платити за ліцензії або взагалі не показувати фрагменти з інших ресурсів.

Якщо користувач ЄС шукатиме останні новини, він побачить лише посилання на ЗМІ з деякими примітками. Заголовків, коротких описів, ілюстрацій не буде, оскільки за них треба буде платити. Сторінка результатів пошуку матиме приблизно такий вигляд:

Google-search-screenshot

Віце-президент Google з питань новин Річард Гінґрас також стверджує, що понад 80 000 новинних джерел зі всього світу з'являються на сторінках Google News, але стаття 11 різко зменшить цю кількість.

Якщо усе залишиться без змін, країнам ЄС доведеться впровадити нову директиву у свої національні закони у 2021 році.

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація