Європейські Вікіпедії тимчасово вимкнули на знак протесту

2 хв. читання

Сьогодні сайти та компанії в Європі протестують проти суперечливих законів про авторські права у мережі, що їх планує ввести Європейський Союз.

Напередодні остаточного голосування, яке відбудеться 26 березня, ряд європейських Вікіпедій заблокували доступ до контенту. Вони закликають читачів зв'язатися з місцевими представниками влади і протестувати.

Інші великі сайти, такі як Twitch і PornHub, показують протестні банери на своїх домашніх сторінках і у соцмережах. А користувачі, які завантажать сторінку на Reddit, побачать таке повідомлення:

Screen-Shot-reddit

Основна причина протесту — статті у славнозвісній Директиві ЄС про авторське право. Хоча основний текст закону відповідає здоровому глузду і потребам часу, два положення у ньому зазнали серйозної критики.

Йдеться про статтю 11, яка дає видавцям право вимагати плату за використання фрагментів свого контенту. Тобто, якщо, наприклад, Google не заплатить, то не зможе показувати зображення, фрагменти тексту, ніякого контенту взагалі.

Друга проблема — стаття 13, яка визнає платформи юридично відповідальними за тих користувачів, які завантажили захищений авторським правом матеріал. Тобто, користувач може залити чуже відео на Youtube, і відповідати за це буде сервіс.

Захисники законів кажуть, що це піде на користь видавцям контенту і не даватиме техногігантам так легко наживатись на авторах. Критики ж стверджують, що політики самі не розуміють масштабів законів, котрі точно зашкодять і свободі слова, і мережі взагалі.

Вікімедіа, неприбуткова організація, що керує Вікіпедією, заявила, що нові правила будуть «серйозною втратою для безкоштовних знань». Тому редактори німецької, чеської, данської та словацької Вікіпедії зупинили роботу сайтів на день.

Окрім цього, понад 5 млн людей підписали петицію проти статті 13. Також у європейських містах заплановані демонстрації, що продовжаться до остаточного голосування.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.7K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація