Intel влаштувала наймасштабніше дрон-шоу на відкритті Олімпіади

2 хв. читання

На відкритті зимових Олімпійських ігор в Пхьончхан 9 лютого Intel встановила світовий рекорд за кількістю одночасно запущених дронів – в повітрі синхронно рухалися 1218 безпілотників, які пролетіли за заданою програмою.

Intel влаштувала наймасштабніше дрон-шоу на відкритті Олімпіади

Дрон-шоу, показане під час прямого ефіру, насправді записали заздалегідь. Intel заявляла, що збиралася показати «живу» версію під час відкриття Олімпіади, але в останній момент трапилися «непередбачувані логістичні проблеми» і в ефір подали запис. Можливо, це було пов'язано з хакерською атакою, про яку стало відомо 11 лютого. На території олімпійського стадіону не працював Wi-Fi, а також виникли перебої в роботі прес-центру і дронів, що записували церемонію.

Про подробиці підготовки шоу Intel розповіла Wired. Дрони показували фігури, пов'язані із зимовою Олімпіадою, наприклад, сноубордист в стрибку перетворювався на олімпійські кільця. Це потребувало дуже ретельного програмування безпілотників і чотирьох мільярдів комбінацій світлодіодів на їх корпусі.

За словами головного менеджеру Intel по дрон-шоу - Наталі Ченг (Natalie Cheung), для створення точної версії сноубордиста з 1200 дронів команда по анімації використовувала фотографії реальних спортсменів в стрибках, «щоб отримати ідеальний контур і форму в небі».

Дії тисячі дронів було так само просто синхронізувати, як і трьохсот – завдяки платформі Shooting Star. Спочатку аніматори перевели сноубордиста і кільця в 3D-моделі, а потім кожен дрон отримав власне призначення і став «повітряним пікселем», що склалися в об'ємне зображення на небі. Під час шоу кожен дрон працює незалежно від інших і обмінюється інформацією тільки з центральним комп'ютером. Перед запуском система розподіляє «ролі» безпілотників на основі залишився в них заряду і якості прийому GPS-сигналу.

Окремою проблемою під час підготовки до дрон-шоу стала погода. Команді довелося модифікувати конструкцію безпілотників, тому що в Пхьончхан взимку холодно й вітряно, а дрони Shooting Star важать всього 226 грамів.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація