Колишній працівник Google каже, що його звільнили за захист прав людей

1 хв. читання

Колишній виконавчий директор Google написав колонку на Medium про те, що його усунули з посади за захист прав людей.

Росс ЛаЖенесс (Ross LaJeunesse) був керівником напрямку міжнародних зв'язків у Google, загалом пропрацював в компанії 11 років. Він займався питаннями прав людини в найбільш суперечливих ситуаціях. Наприкад, ЛаЖенесс зіграв ключову роль, коли Google відмовився цензурувати результати пошуку в Китаї і залишив цей ринок у 2010 році.

Вже з іншим очільником у 2017 році компанія все ж почала працювати над проєктом Dragonfly — пошуковиком з цензурою для китайських користувачів. ЛаЖенесс виступав проти цього та хотів запровадити в корпоративну програму з захисту прав споживачів. Вона б зобов'язувала компанію дотримуватись певних етичних принципів і не порушувати права людини.

Однак, за словами ЛаЖенесса, керівництво постійно знаходило нові причини, щоб не ухвалювати його програму. Згодом у компанії відбулись реорганізаційні зміни й ЛаЖенесс залишив свою посаду. У квітні він покинув компанію.

Керівництво Google каже, що тоді йому запропонували альтернативну посаду зі збереженням зарплатні, однак ЛаЖенесс відмовився. В компанії зазначають, що ці зміни не мали жодного стосунку до програми з захисту прав людей. У липні 2019 року проєкт Dragonfly все ж згорнули.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація