Лазер Пентагону ідентифікує людей на відстані — за серцебиттям

1 хв. читання

Як і відбитки пальців, серцебиття унікальні — за їх допомогою можна легко визначити особу. Важливо те, що це можна зробити на відстані.

Раніше було відомо, що спецсили США ідентифікують людей на відстані за їхньою ходою. Однак аналіз ходи, як і сканування обличчя — недосконалі методи, адже ходу можна підробити, а обличчя замаскувати. Серцебиття ж змінити не можна.

Для Пентагону та спецпідрозділів США створили спеціальний пристрій Jetson, що визначає унікальні серцеві підписи людей за допомогою інфрачервоного лазера. Поки він працює в радіусі 200 метрів, та розробники кажуть, що з кращим лазером можливі і більші відстані.

Jetson використовує метод лазерної віброметрії — він фіксує рухи шкіри, викликані серцебиттям. Технології не заважає тонкий одяг, як футболки чи легкі куртки, але з об'ємнішими речами, як от зимові пальта вона не працюватиме. Окрім цього, поки що пристрій функціонує, лише якщо особа не рухається, а стоїть чи сидить протягом приблизно 30 секунд.

В хороших умовах Jetson досягає 95-відсоткової ефективності, цей показник можна покращити. За словами дослідників, біометрія серцебиття стабільніша і точніша, ніж інші методи ідентифікації, тож вона цілком може стати поширеною в майбутньому.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація