Вчені розробили AI, який впізнає людину за ходою

3 хв. читання

У кожної людини своя унікальна хода. Виходячи з цього, вчені розробили потужну систему відстеження розпізнавання ходи із залученням штучного інтелекту. Теоретично, нова система зможе замінити сканери сітківки та відбитки пальців на контрольно-пропускних пунктах.

Що це за система?

Нейронні мережі можуть знаходити відповідні патерни під час руху людини, які надалі будуть використовуватися для її розпізнавання та ідентифікації з майже досконалою точністю. Нова система, яку назвали SfootBD, майже в 380 разів точніша, ніж попередні методи, і не вимагає, щоб людина йшла босою.

Ця система менш інвазивна, ніж інші біометричні методи перевірки поведінки, такі як сканери сітківки або відбитки пальців, проте її пасивність може вплинути на право конфіденційності персональних даних, оскільки її можна буде використати таємно.

«Кожна людина має близько 24 різних чинників і рухів при ходьбі, в результаті створюючи свій унікальний патерн ходи,» заявив Омар Костілья Рейес (Omar Costilla Reyes), головний автор нового дослідження та комп'ютерний дослідник з Манчестерського Університету.

Як її створювали?

Щоб створити систему, Рейс скомпілював базу даних, що складається з 20 000 патернів ходи 120 осіб. Це найбільша база даних патернів ходи у світі. Патерн ходи досліджувався за допомогою спеціальних підкладок для виміру натиску кроку, які розмістили на підлозі, та камери з високою якістю.

Як вона працює?

Система штучного інтелекту звертається до глибокої згорткової нейронної мережі, що, аналізує розподіл вагу, швидкість руху та тривимірні показники кожного патерну ходьби. Важливо зазначити, що система вивчає окремі аспекти індивідуальної ходи, а не форму сліду.

Для тестування системи SfootBD команда Reyes контролювала учасників у трьох різних сценаріях: контрольно-пропускних пунктах безпеки в аеропортах, робочих місцях та будинках. Дослідники тестували також контрольну групу з тих, хто мав імітувати чужу ходу, щоб дізнатись, чи може AI сказати, коли хтось намагається підробити ходу іншої людини (й він зміг!).

Результати показали, що в середньому точність ідентифікування складає 100%, а частота помилок становила лише 0,7%.

Її будуть використовувати?

Можливо, але коли саме — невідомо. Як зазначалося, SfootBD вимагає спеціальних підкладок для виміру натиску кроку, які розмістили на підлозі, та камери з високою якістю, тому таку форму спостереження та ідентифікації не можна буде використати будь-де. До того ж, потужність системи обмежується зібраною базою даних. Тобто вона розпізнає лише тих, чиї кроки колись вже були записані. Такий підхід складно масштабувати, оскільки зібрати дані про патерни ходи кожної людини набагато складніше, ніж, скажімо, знайти фотографії для розпізнавання обличчя (які люди й самі публікують в соцмережах).

Не будемо забувати про проблему конфіденційності та згоди на обробку персональних даних, оскільки ця технологія може бути використана таємно для невідомих цілей.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (1)
Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація