Лінус Торвальдс пояснив, чому процесори AMD кращі за Intel

1 хв. читання

У травні Лінус Торвальдс вперше за 15 років відмовився від процесорів Intel та перейшов на AMD Threadripper 3970x. Тепер він заявив, що радий цьому рішенню і загалом задоволений AMD.

Торвальдс каже, що не міг зрозуміти перевагу процесорів Intel Xeon — які працюють вдвічі краще, але за п'ятикратну ціну. Співвідношення вартості та якості в AMD Threadripper більш відповідне, хоча й доводиться платити за додаткове обладнання (МБ і охолодження). До того ж AMD підтримує ECC (хоча й неофіційно та без сертифікації).

Сучасна пам'ять DRAM така надійна, що їй не потрібна ECC, це казочка для дітей, яку надто довго вбивали нам в голови.

Торвальдс категорично не погоджується з тим, що помилки пам'яті — це рідкість. «У нас є кілька десятиліть випадкових помилок у ядрі, які неможливо пояснити й, найімовірніше, причина тут у поганій пам'яті», — написав він. Як приклад Торвальдс наводить кілька поколінь атаки rowhammer, тоді Intel й виробники пам'яті обіцяли виправити все наступного разу. І не виправили.

Тож поки що Торвальдс не готовий повертатися до Intel з її чипами HEDT і Xeon, яким потрібен окремий кремній, тож і ціна на них вища. Він закликав компанію змінити ставлення до ECC вже близько 20 років, але цього досі не сталося. Зрештою, Торвальдс називає своє рішення вдалим — «бо відколи Intel припинила пропонувати найкраще, залишатися з нею повністю втратило сенс».

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація