Вийшов Ubuntu 21.10

2 хв. читання

Canonical опублікувала реліз Ubuntu 21.10 «Impish Indri» (в перекладі — «Шкодливий Лемур»). Оскільки це не LTS-випуск, тож підтримувати його будуть протягом 9 місяців, до липня наступного року. Втім, у цій версії з'явилось декілька важливих оновлень.

1634224996-warty-final-ubuntu

Найважливіші зміни в Ubuntu 21.10

Перехід на GNOME 40, у якому відбулось багато змін інтерфейсу. Команда не встигла адаптуватись у версії Ubuntu 21.04, тож зробила це лише зараз. Із GNOME 40 режим перегляду Activities Overview став горизонтальним (окрім бічної панелі Ubuntu, яка залишилась вертикальною) і може масштабуватись. Запущені застосунки відокремлені від прикріплених програм, загалом перехід між віртуальними робочими столами та списком застосунків став плавним і зручним.

Screenshot-2

Можна запускати сеанс робочого столу з Wayland під час використання пропрієтарних драйверів Nvidia.

Ядро Linux оновили до версії 5.13, тож додалась підтримка нового обладнання. Наприклад, майбутніх чіпів Intel та AMD, зокрема Intel Alder Lake S або AMD Aldebaran, ноутбуків та планшетів Microsoft Surface, процесорів Apple M1 тощо.

1634225000-ubuntu21101

LibreOffice оновили до версії 7.2.1, Thunderbird — до 91.1.2, а Firefox — до випуску 93. Пакети Firefox відтепер постачатимуться у snap-форматі(deb-пакети теж доступні як опція).

У systemd тепер автоматично діє уніфікована ієрархія cgroup (cgroup v2), яку можна застосовувати до всіх видів ресурсів.

У PulseAudio додалась підтримка кодеків Bluetooth LDAC та AptX, також є підтримка профілів Bluetooth Hands-Free Profile, з якими покращилась якість звуку.

Новий інсталятор Ubuntu Desktop, який застосовує Flutter для формування інтерфейсу і написаний мовою Dart. Через нього можна встановити усі розробки Ubuntu. Також він має опції Try, Install і Repair Installation — тож можна не лише встановити дистрибутив, а й попередньо ознайомитись з ним та відновити систему без змін у налаштуваннях і документах. Попередній інсталятор Ubiquity залишиться доступним в архіві Ubuntu.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація