Linux можуть адаптувати до нових Mac з чипами M1

1 хв. читання

Розробник Гектор Мартін (Hector Martin) хоче адаптувати Linux для нових пристроїв Apple з чипами M1. Оскільки це масштабна задача, Мартін просить підтримати його на Patreon, щоб повноцінно займатися проєктом. Стартову суму вже встигли зібрати, тож розробник почне писати код в січні й зможе приділяти йому достатньо уваги (хоч і не повний робочий день).

Це легально взагалі?

Мартін пише, що Apple дозволяє завантажувати кастомні ядра у комп'ютери Apple Silicon без джейлбрейків. Це не вразливість чи баг, а реальна функція, вбудована у пристрої. Тож юридичних проблем виникати не мало б (принаймні поки не брати код із самої macOS).

Раніше розробник вже адаптував Linux на різні види пристроїв, наприклад, у 2016 році він переніс ОС на PlayStation 4. Тож цілком можливо, що це вдасться і з пристроями Apple Silicon Mac. Мартін зазначає, що запустити Linux на ARM-пристроях не така вже й проблема, найскладніше — це змусити усе працювати разом з драйверами Apple, зокрема з драйверами для графічного процесора.

Найперше розробник візьметься за M1 Mac Mini, а потім подбає про сумісність з іншими пристроями з цієї серії. Проєкт матиме відкритий вихідний код і публікуватиметься на GitHub.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація