У ядрі Linux 5.13 буде підтримка пристроїв Apple M1

1 хв. читання

Розробники проєкту Asahi Linux запропонували додати у ядро підтримку чипів Apple M1. Вони підготували набір патчів для перенесення Linux на Apple Silicon, їх вже схвалили та додали у кодову базу Linux-next. На її базі формуватимуть ядро 5.13, яке має вийти приблизно через три місяці.

Водночас керівник Asahi Linux Гектор Мартін зазначив, що їхню ініціативу все ще може відхилити Лінус Торвальдс (хоч є сподівання, що він цього не робитиме).

У розсилці автори проєкту детально розповіли про перенесення Linux на M1 та пов'язані з цим складнощі. Наприклад, є проблема з тим, що Apple використовує у своїх пристроях нестандартні USB-команди. Тож зараз найпростіший спосіб доступу до консолі — це взяти ще один комп'ютер M1 та приєднати його через кабель USB C.

Ще один, складніший, шлях — створити новий інтерфейс за допомогою мікроконтролера Arduino, чипа FUSB302 й адаптера 1.2V UART-TTL

Також розробники підготували інструкції про те, як завантажити Linux на пристроях M1 (зараз є підтримка Apple Mac mini, цей комп'ютер є еталонною платформою в проєкті Asahi Linux). Окрім цього, опублікований спеціальний завантажувач m1n1, який дозволяє запустити ядро на пристроях Apple Silicon.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація