Microsoft створює мову програмування на базі Rust

1 хв. читання

Microsoft створює нову мову програмування на базі Rust. Вона має слугувати для розробки захищених застосунків, яким не властиві звичайні проблеми з безпекою. Експериментальний проєкт отримав назву Verona.

Те, що Microsoft цікавиться Rust було відомо ще влітку. Нещодавно компанія розповіла, що успішно переписала деякі низькорівневі компоненти Windows цією мовою. Microsoft пояснює це тим, що більшість виявлених помилок за останні роки пов'язані з безпекою пам'яті, а Rust саме призначена для уникнення цієї проблеми.

Проєкт Verona повинен стати логічним продовженням ініціативи, він теж призначений для захисту пам'яті від атак. Безпеці коду сприяє автоматичне керування пам'яттю. У Verona механізм володіння (ownership) працює для груп, а не для одиничних об'єктів, як в Rust. В цьому і полягає головна відмінність. Для нового проєкту дані розглядаються як структури, утворені з сукупності об'єктів. Такий підхід безпечніший для маніпуляцій зі складниками структур.

Verona — все ще експериментальна розробка, яка не обов'язково стане успішною. Та автори проєкту кажуть, що, ймовірно, опублікують вихідний код напрацювань найближчим часом.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація