Microsoft створила мову програмування на базі Excel

1 хв. читання

Microsoft створила нову мову програмування — Power Fx. Вона створена для лоукод-платформи Power та базується на формулах Excel.

Платформа Power теж належить Microsoft і призначена для людей з мінімальними навичками програмування. Тут можна створювати й розгортати свої застосунки або, наприклад, чат-ботів для бізнесу.

Компанія відкрила документацію Power Fx, тож, вочевидь, розраховує, що інші організації та користувачі будуть послуговуватись цією мовою. Наприклад. досвідченіші розробники зможуть редагувати програми у Visual Studio Code.

Gif2

Розробники хотіли, щоб їхня мова була схожа на Excel та працювала, як Excel або REPL, тобто формули були декларативними. Також автори Power Fx надихались мовами Pascal, Mathematica і Miranda.

Представники Microsoft кажуть, що за останні 15 років мови програмування стали вільними, відкритими і підтримувані спільнотами. Прикладами цього можуть слугувати C#, TypeScript чи Go. Однак є й інші мови програмування, на кшталт Excel , а ще мови для різних платформ low-code чи no-code, та вони закриті і не є портативними. З єдиною та узгодженою мовою Power Platform має стати е більш зрозумілою та доступною для користувачів, зазначають у Microsoft.

Нагадаємо, дослідники Gartner прогнозують, що галузь low-code буде впевнено розвиватись і прибутки у ній зростатимуть, як і кількість користувачів.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація