Небезпечні статті Директиви про авторські права ухвалили через помилку 10 депутатів

1 хв. читання

Десять членів Європарламенту заявили, що вони помилково проголосували за ухвалення статей 11 та 13 — найсуперечливіших частин Директиви про авторські права. Якби депутати не натиснули не на ту кнопку, це вплинуло б на результат, адже перевага була всього у 5 голосів.

Нагадаємо, вчора відбулося голосування щодо ухвалення Директиви про авторські права на території ЄС. Закон підтримали 348 депутатів, 274 були проти. Але найважливішим було голосування за виключення статей 11 та 13 з тексту Директиви. Саме їх називають загрозою свободи в мережі.

Пізніше 10 депутатів визнали, що вони випадково проголосували не «за» виключення статей, а «проти». Якби не помилка, статті б скасували, адже перевага була лише у 5 голосів. Цей інцидент буде вписаний у протокол, але на результати ніяк не вплине.

Стаття 11 зобов'язує платити за використання контенту зі ЗМІ, навіть фрагментарного. Тобто сторінки видачі у пошуковиках і стрічка новин або будуть порожні, або власники платформ заплатять за кожен шматок контенту. І якщо Facebook та Google ще можуть з цим впоратися, то усі інші — навряд. Це серйозна перешкода для вільного поширення інформації, вважають критики.

Стаття 13 зобов'язує платформи нести відповідальність за будь-який контент, що порушує норми авторського права. Тобто ресурси будуть фільтрувати усе, що на них завантажують. А це означає зникнення мемів, гіфок, коубів та безлічі іншого контенту.

eu
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.7K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація