У ЄС схвалили Директиву про авторське право, яка повністю змінить мережу

1 хв. читання

Сьогодні, 26-го березня, Європейський парламент проголосував за прийняття Директиви про авторське право. Цей закон викликав хвилю протестів та критики через статті 11 та 13, які повністю змінять поняття свободи у мережі.

Стаття 11 дає видавцям право вимагати плату за використання фрагментів свого контенту. Тому, наприклад, пошуковики не зможуть безкоштовно видавати результати: текст, зображення — усе це авторський контент, який не можна публікувати без ліцензії, навіть фрагментарно.

Стаття 13 визнає платформи юридично відповідальними за завантаження захищеного авторським правом матеріалу. Тобто YouTube, Twitter і всі інші будуть дуже ретельно фільтрувати увесь контент, оскільки їм за це відповідати.

За прийняття закону проголосували 348 членів парламенту, проти — 274. В останню хвилину була пропозиція забрати хоча б статтю 13, та її відхилили, — повідомляє The Verge.

Депутат Європарламенту Джулія Реда, одна з критиків закону, сказала, що це чорний день для свободи інтернету.

Нагадаємо, днями редактори блокували європейські Вікіпедії на знак протесту. Було зібрано понад 5 млн підписів у онлайн-петиції проти прийняття Директиви, а протестні мітинги у європейських містах зібрали десятки тисяч людей.

Текст Директиви ще має схвалити Рада Європейського Союзу. Тобто є шанс, що закон не приймуть, для цього хоча б одна ключова країна має змінити свою думку. Очікується, що голосування відбудеться 9 квітня.

eu
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація