Новини Linux #29: ребрендинг Mozilla, Android 7.0, та PowerShell тепер Open Source

4 хв. читання

Ребрендинг Mozilla

Mozilla {full-post-img}

В рамках ініціативи по оновленню логотипу та інших графічних елементів Mozilla, почалося обговорення 7 концептуальних прототипів нового дизайну, підготовлених британською дизайнерською компанією johnson banks. На підставі обговорення пропонується вибрати три основні концепції. В кінці вересня піднести фінальний варіант нового дизайну, а в листопаді виробити нові рекомендації щодо формування візуального стилю.


Реліз Android 7.0

Реліз Android 7.0 {full-post-img}

Google оголосила про початок поширення Android 7.0 "Nougat". Протягом декількох тижнів оновлення буде запропоновано користувачам пристроїв Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus-Player, Nexus 9, Pixel C і General Mobile 4G (Android One). З ключових нововведень можна відзначити багатовіконний режим, графічний API Vulkan, використання OpenJDK, підтримка прямої відправки відповідей з оповіщень, режим Direct Boot, API для доступу до тек на зовнішніх носіях, новий API MediaBrowser.


У Firefox додадуть інструмент для створення скріншотів

Firefox PageShot {full-post-img}

У число експериментальних можливостей Firefox, тестованих в рамках ініціативи Test Pilot, планують включити доповнення PageShot, що надає можливість створення скріншотів веб-сторінок та обміну скріншотами з іншими користувачами. Створені в PageShot знімки або їх окремі частини розміщуються в спеціальному хмарному сервісі, в якому залишаються доступними за прямим посиланням протягом 14 днів. Також знімки відображаються в спеціальному розділі "Мої знімки". Підтримується можливість відправки скріншотів в Facebook, Twitter, Pinterest та по електронній пошті. Серверна частина хмарного сервісу відкрита і може бути запущена на власних потужностях.


Qt Company представила Qt Lite

Qt Lite {full-post-img}

Компанія Qt, що займається розробку одноіменного фреймворка представила проект Qt Lite, в рамках якого буде надана можливість створення проектів на базі урізаного варіанту Qt, що включає тільки необхідні для роботи компоненти. Qt Lite буде масштабуватися для будь-яких платформ і рішень будь-якого розміру: від IoT і розумних годинників до смарт-телевізорів і промислових персональних комп'ютерів. При цьому, Qt Lite - не відгалуження від Qt або окремий продукт, а невід'ємна частина основного фреймворка.


Microsoft відкрила вихідні тексти PowerShell і портувала PS на Linux

Microsoft PowerShell для Linux {full-post-img}

Компанія Microsoft оголосила про відкриття початкових текстів командної оболонки PowerShell, що поєднує в собі мову сценаріїв і інструментарій управління конфігурацією і автоматизацією робіт. В рамках портування, перші експериментальні збірки вже доступні для Ubuntu 14.04 / 16.04 і CentOS 7.

В якості причини відкриття PowerShell називається бажання вивести даний інструментарій з категорії специфічних розробок для Windows і перетворити його в повноцінний крос-платформний продукт, прислухавшись до побажань клієнтів, які цінують можливості PowerShell, але не задоволені прив'язкою до платформи Windows.


Google припиняє підтримку Chrome Apps на настільних системах

Chrome Apps {full-post-img}

Компанія Google опублікувала план припинення підтримки спеціалізованих веб-додатків додатків Chrome в браузері Chrome для Linux, Windows і MacOS. Засоби для роботи з Chrome і додатки будуть залишені тільки в платформі Chrome OS. Підтримка тем оформлення і розширень залишиться без змін.


Google Chrome і Firefox ♥ Phishing

Chrome Apps {full-post-img}

У Google Chrome і Firefox для Android в вразливість виявлена, що дозволяє відобразити в адресному рядку довільне ім'я замість фактичного домену шляхом маніпуляцій з юнікод-символами.

Наприклад, при відкритті "http://127.0.0.1/%EF%B9%B0/http://google.com/test" в адресному рядку буде показано "http://google.com/test/127.0.0.1". Така вразливість може бути використана для приховування спроб фішингу. Проблема вже усунена в Firefox 48 (проявляється тільки в версії для Android). Виправлення в Chrome заплановано у вересневому оновленні браузера.


Релізи


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація