Проєкт Android Open Source тепер підтримує Rust

1 хв. читання

Проєкт Android Open Source тепер підтримує мову Rust: її додавали протягом останніх 18 місяців — і тепер це одна з основних мов для розробки Android.

Google зазначає, що основна причина проблем зі стабільністю — це помилки, пов'язані з безпекою пам'яті (тобто з мовами C і C++). На них припадає 70% важливих вразливостей Android. Найбільш вигідний спосіб уникати їх — використовувати безпечні для пам'яті мови програмування.

Найкращими для Android-розробки вважаються Java і Kotlin, але вони не підходять для низькорівневого програмування, тут потрібні C/C++ чи Rust. Вони мають приблизно однакову продуктивність, але Rust гарантує безпеку пам'яті, зазначають у Google.

Systems-programming-image

Підтримка нової мови програмування не виправить старі помилки у коді C/C++, однак переписати десятки мільйонів рядків було б все одно неможливо.

До того ж виявилось, що помилки пам'яті найбільше виникають у новому чи недавно зміненому коді: у 50% випадків він існує менше за рік. Старі помилки пам'яті трапляються досить рідко, тож Rust допоможе уникати вразливостей там, де це найбільше потрібно: у новому коді.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація