Новини Linux #46: кінець CyanogenMod, нова концепція UI LibreOffice, Ubuntu припиняє підтримку PowerPC

2 хв. читання

CyanogenMod припиняє своє існування на користь форка Lineage

CyanogenMod припиняє своє існування на користь форка Lineage {full-post-img}

Команда розробників проекту CyanogenMod офіційно оголосила (сайт CyanogenMod вже не працює) про створення форка Lineage і перехід до його розвитку. Відзначається, що створений форк значно більше, ніж просте перейменування проекту, він ознаменував повернення до моделі управління, повністю контрольованої спільнотою і діючої в інтересах спільноти.

Рішення було прийнято у відповідь на заяву компанії Cyanogen Inc про припинення підтримки інфраструктури для некомерційного проекту CyanogenMod. Всі сервери будуть відключені до 31 грудня. Незадовго до цього з Cyanogen Inc пішов Стів Кондик (Steve Kondik), засновник проекту CyanogenMod, який залишався єдиним захисником інтересів CyanogenMod в компанії. Таким чином, крім інфраструктури, спільнота CyanogenMod також втратила право участі в прийнятті рішень, пов'язаних з майбутнім проекту, так як бренд, який охоплює всі назви, що починаються зі слова Cyanogen, належить Cyanogen Inc і може бути проданий сторонній особі.

Ситуація з Cyanogen Inc стає непередбачуваною і невизначеною, тому незалежні розробники CyanogenMod вирішили заново створити проект під новим ім'ям Lineage, що не перетинаються з наявними торговельними марками, не залежить від Cyanogen Inc і не підпадає під вплив даної компанії.


LibreOffice представили нову концепцію UI

LibreOffice представили нову концепцію UI {full-post-img}

Document Foundation, яка керує розробкою LibreOffice, представила нову концепцію інтерфейсу, що розвивається під кодовим ім'ям MUFFIN (My User Friendly & Flexible INterface). Основною ідеєю запропонованої концепції є надання гнучкого рішення для різних побажань користувачів, умов роботи і видів устаткування. MUFFIN пропонує комбінацію різних елементів призначених для інтерфейсу користувача і дає можливість користувачу налаштовувати програму на власний смак, замість нав'язування одного універсального зовнішнього вигляду.

Перші напрацювання MUFFIN будуть включені до складу LibreOffice 5.3. Користувачам LibreOffice 5.3 буде запропоновано чотири види компонування інтерфейсу: стандартна з панелями інструментів (за замовчуванням), мінімалістичний з однорядковою панеллю, комбінація однорядковою панелі з бічною панеллю, панель Notebook Bar в стилі MS Office (експериментальна, вимагає зміни налаштувань).


Релізи


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація