Новини Linux #7: Android 5 та xCube

3 хв. читання

Привіт, Codeguida!

Сьомий дайджест новин зі світу GNU/Linux.

The Document Foundation випустила LibreOffice Viewer for Android

Новини Linux #7: Android 5 та xCube

Фонд The Document Foundation повідомив про доступність переглядача файлів офісного пакета LibreOffice для операційної системи Android.

В якості експериментальної функції доступні деякі можливості редагування документів. Редагування за замовчуванням вимкнено, проте ввімкнути його можна через налаштування програми.

LibreOffice Viewer є нативним додатком для операційної системи Android і заснований на тому ж рушії, що і повнофункціональний варіант LibreOffice для Windows, OS X і Linux. Інтерфейс переглядача заснований на Firefox for Android.

LibreOffice Viewer розроблений компаніями Collabora і Igalia за підтримки компанії Smoose, з використанням напрацювань студентів на Google Summer of Code, спільно з фондом The Document Foundation і співтовариством LibreOffice. Корпорація SUSE забезпечила підтримку багатоплатформеності, а Mozilla Corporation надала кілька основних компонентів.

LibreOffice Viewer можна встановити з Google Play Store чи завантажити пакет apk безпосередньо з сайту The Document Foundation.

Джерело: The Document Foundation Blog

xCube - світлодіодна платформа за 37 доларів

Новини Linux #7: Android 5 та xCube

Американська компанія CyberNext PRO випустила перший, Arduino-сумісний конструктор. Це світлодіодна платформа, побудовану на мікроконтролері ATmega328, який так само використовується в Arduino UNO. xCube сумісний з компілятором Ардуіно через ISP порт для програмування.

Для того, щоб отримати максимальну яскравість, були застосовані світлодіоди типу Super-Bright, які світяться дуже яскраво, навіть при прямих сонячних променях. В якості живлення, використовується порт USB mini-B. Контакти ISP виведено для безпосереднього програмування процесора. Компілятор Arduino підтримує USBtinyISP і без проблем завантажує написаний вами код в чіп.

Джерело: Cyber Next

Wayland 1.8

Новини Linux #7: Android 5 та xCube

Доступний новий реліз Wayland 1.8 - протоколу для організації графічного сервера в Linux та інших UNIX-подібних операційних систем, а так само пов'язаного з ним еталонного композитного сервера Weston 1.8. Основна розробка протоколу завершена, і зараз йде відточування кодової бази та покращення документації. У новій версії:

Wayland 1.8

 • Здійснено поділ заголовних файлів для клієнта wayland-client-core.h і сервера wayland-server-core.h на базові компоненти і протоколи що генеруються.

 • У scanner додана опція --include-core-only, що дозволяє використовувати тільки базові заголовки при розробці привязок bindings, а також при генерації коду протоколів на основі нових файлів wayland.xml в libwayland.

 • До складу прийняті підготовлені компанією Collabora зміни, що стосуються модернізації EGL і створення тестового фреймворку. Покращена реалізація EGL в gl-renderer і доданий тестовий режим рендеринга без екрану headless rendering, який дозволяє синтетично запустити Weston в ідеальних умовах, виключивши вплив системи виводу.

 • Почалося тестування оболонки для інформаційно-розважальних систем (IVI), додана екранна розкладка для IVI.

 • Підтримка перемальовування за розкладом.

 • Доданий API для захоплення вмісту поверхонь surface-shooting API.

 • Додана можливість вказівки альтернативного файлу конфігурації weston --config=my-weston.ini. Заданий файл конфігурації буде охоплювати всі програми, запущені в даному екземплярі Weston.

 • У компоненти редагування тексту додана підтримка операцій приміщення і вилучення даних з буфера обміну.

Вихід Wayland 1.9 запланований на кінець вересня 2015 року.

Джерело: FreeDesktop

Новий Android 5.0 Lollipop

Остання версія Android 5.0 Lollipop була випущена разом з Nexus 6. Mото g2, Samsung отримали оновлення раніше. Sony заявила що Lollipop буде доступна для всіх телефонів Z серії у тому числі Xperia Z, ZL, ZR .

Особливістю Android 5.0 Lollipop є:

 • Новий стиль.
 • Розумне повідомлення блокування екрану з налаштуваннями.
 • Додаткові профілі користувачів та гостьовий режим
 • Оптимізація зберігання-переміщення програм на карту пам'яті.

Джерело: ComputerKirumi


Якщо я забув щось важливе, обов'язково напишіть про це в коментарі!

Якщо вам сподобалась ідея таких щотижневих дайджестів на Codeguida - надсилайте мені новини і ми формуватимемо їх разом.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація