Oracle зібрала суперкомп’ютер з 1024 пристроїв Raspberry Pi

2 хв. читання

Oracle зібрала суперкомп'ютер з 1024 пристроїв Raspberry Pi B+. Свій винахід компанія презентувала на цьогорічній конференції OpenWorld.

Видання ServeTheHome пише, що взагалі комплекс складається з 1060 плат: 1024 з них використовуються, а інші лишились «про запас».

Спочатку компанія хотіла зібрати усі елементи в синю телефонну будку, але потім відмовилась від цієї ідеї.

Oracle-Raspberry-Pi-Supercomputer-Back-Side-Rows-of-RPI-3-B-696x

Зображення видання ServeTheHome

Raspberry Pi Foundation випустила Pi 3 Model B + минулого року, один такий пристрій коштує приблизно 35 доларів. У них є 64-розрядний 4-ядерний процесор Broadcom Arm Cortex A53, який покращує продуктивність на 15% (у порівнянні з попередньою моделлю Pi 3 Model B).

Тож суперкомп'ютер Oracle має 4240 ядер і компанії довелось заплатити приблизно 37 100 доларів за самі лише плати (якщо, звісно, виробники не дали їм знижку).

У специфікаціях Oracle вказано, що суперкомп'ютер використовує ще 22 мережеві комутатори, 5 двометрових стійок, 49 нестандартних надрукованих 3D-принтером холдерів Raspberry Pi, 18 USB-блоків живлення і «тонни» кабелів.

В остаточному варіанті також є сервер Supermicro 1U Xeon (бренд належить Oracle). Він запускає систему, а сам суперкомп'ютер працює на Oracle Autonomous Linux, автономній ОС, яку компанія представила кілька днів тому.

Видання ZDNEt зазначає, що зібрати суперкомп'ютер, схожий на машину часу TARDIS — це досить непоганий спосіб привабити розробників на свою конференцію. Та Oracle не єдина, хто це зробив.

Лос-Аламоська національна лабораторія у 2017 році теж зібрала суперкомп'ютер з 750 пристроїв Raspberry Pi. Планувалось розширити ініціативу і збільшити кількість ядер з 3 тисяч до 40, однак ніяких новин щодо цього з 2017 року так і не було.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація