Платформу вебстандартів MDN переносять на GitHub

2 хв. читання
04 листопада 2020

Mozilla переносить свій ресурс для вебстандартів MDN на нову GitHub-платформу. Проєкт отримав назву Yari, зараз він на стадії бета-тестування.

Що таке MDN

На відміну від інших платформ, JavaScript, HTML і CSS не мають єдиного офіційного джерела документації для створення сайтів.

Існує офіційний стандарт ECMAScript, рекомендації W3C, стандарти WHAT WG (Web Hypertext Application Working Group) тощо. Також є документація для браузерних рушіїв (Blink для Chromium, WebKit для Safari, Gecko чи Quantum для Mozilla ) та JavaScript-середовищ (V8, SpiderMonkey та JavaScriptCore).

Зрештою, коли розробникам треба знайти щось, наприклад, про JavaScript, вони вийдуть на два основних джерела (крім StackOverflow та блогів): це будуть сайти W3schools і Mozilla MDN.

W3schools (який не пов'язаний з W3C) містить рекламу і більше підходить для початківців. Натомість MDN деталізованіший, технічніший і розрахований на фахівців. Втім, на обох сайтах є таблиці сумісності браузерів, які підказують розробникам, чи можна і варто використовувати певну функцію.

То що саме змінюється в MDN

Минулого місяця автори MDN закликали спільноту активніше долучатися до проєкту, адже його потрібно розвивати. Тоді ж оголосили, що MDN переїде на GitHub, а контент, який зараз розташований у базі даних MySQL, перенесуть у Git-репозиторій. Це і назвали проєктом Yari (назва походить від різновиду японської зброї).

3 листопада розпочалось бета-тестування Yari, а сам репозиторій став загальнодоступним. Розробники кажуть, що остаточна версія платформи ще не готова, але перший реліз мають випустити 14 грудня (тож, вочевидь, значна частина проєкту все ж завершена).

Для стилізації MDN створили новий Sass, він називається mdn-minimalist і має усунути багато проблем доступності. Найважливіші речі планують перекладати хоча б в автоматичний спосіб — виявилось, що користувачам більше потрібен актуальний (хай і погано перекладений) контент, аніж довершений і застарілий.

Також MDN відмовиться від моделі Wiki та перейде на пул-запити. Це буде зручніше для всіх учасників, адже можна використовувати будь-який редактор коду. До того ж інформацію перевірятимуть перед публікацією, тож, імовірно, стане менше помилок і спаму.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація