Повітряні кулі Loon краще літають у стратосфері завдяки ШІ Google

1 хв. читання

Проєкт Loon компанії Alphabet — це, по суті, мережа повітряних куль, які передають інтернет у важкодоступні точки. Кілька років компанія намагається оптимізувати траєкторії цих куль — і тепер це роблять через алгоритми, створені штучним інтелектом Google.

Loon розгортає систему навігації, що використовує навчання з підкріпленням (Reinforcement learning, або RL). Вона вже відповідає за маршрути повітряних куль над Кенією, де цьогоріч з'явився перший комерційний сервіс компанії.

TechCrunch зазначає, що нова RL-система здатна покращити навігацію Loon краще, ніж це могли б зробити люди. Адже штучний інтелект визначає оптимальний маршрут швидше, ніж це робили попередні алгоритми.

Принаймні, про це свідчить 39-денне тестування RL-системи над Тихим океаном. Під час нього кулі Loon тримались над потрібними зонами довше і використовували менше енергії, ніж раніше. Система навіть вигадала нові навігаційні рішення, про які команда нічого не знала. Після цього та інших тестів Loon розгорнула систему для комерційних проєктів у Кенії та, ймовірно, розвиватиме її далі.

Нагадаємо, раніше подібні RL-технології навчились перемагати людей у Ґо і Dota 2. Також ми писали, як інший ШІ від Google визначає ефективність моделей машинного навчання.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація