Як почався мій шлях у світ Open Source

2 хв. читання

Є багато способів почати приймати участь в Open Source русі. В цій статті я розкажу як починав я, і, сподіваюсь, це комусь допоможе знайти свій шлях.

Вперше, коли я дізнався про Open Source, я зрозумів, що хочу допомогти. Тому, я почав шукати проект на GitHub, якому я б був корисний. На той час, я не мав особливого досвіду у програмуванні. Не знайшовши проект, якому потрібна була моя допомога я закінчив першу спробу пошуку.

Рік назад я натрапив на Docker, подивився, що це таке, але тоді не зрозумів його істинного потенціалу. Допоки вони, декілька місяців тому, не анонсували Docker Machine та Swarm. Зараз я розумію, що він дуже допомагає мені в роботі. Але на той час він був ще доволі сирий та знаходився в розробці, тому деякі фічі, які мені б знадобилися були відсутні. Я створив issue та пішов на IRC канал, щоб обговорити його з розробниками та іншими користувачами. Я був не настільки знайомий з Go, щоб надавати підтримку патчами, але я допомагав тестуванням та відгуками.

Після цього я активно використовував Docker, де це можливо та багато возився з створенням контейнерів для зображень. Мій останній пост був про Tutum, який я знайшов декілька днів тому і він виявився корисним. Я почав ним користуватися й побачив декілька місць, де я б міг допомогти. Тому я форкнув репозитарій на Github, зробив декілька правок, які я вважав корисними, і відправив pull requests.

Коли приймають твій патч, це, звісно, приємно, але є патчі, про які сам думаеш: вони виходять за рамки проекту, і тому не можуть бути додані в проект. Але, так як це проект з відкритим кодом, то це не проблема. Ви можете використовувати свій форк.

Отже, що ви дізналися з цієї статті? Я намагався сказати, що ви не повинні хвилюватися, коли приймаєте участь в Open Source русі, адже ви допомагаєте проекту, яким самі користуєтесь й який колись допоміг вам. Принаймні, це те, що мотивує мене допомагати проектам, які колись допомогли мені.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (1)
 1. p.s.

  Коли мій шлях в опенсорсі почався - того й не усвідомлював.

  Сам термін дізнався вже згодом з опису проектів якими користувався :) Здається це був перший сайт на Joomla, потім Linux ну і пішло-поїхало.

  Контрибуції не рахував, але так спочатку прикольно. Так чи інакше, ви ж вклад робите в еко-систему, без якої один проект по собі нічого не вартує.

  2 місяці тому ·
  0
Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація