Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
6 хв. читання
28 червня 2020

Представлено реліз дистрибутиву Linux Mint 20, який перейшов на пакетну базу Ubuntu 20.04 LTS. Дистрибутив повністю сумісний з Ubuntu, але істотно відрізняється підходом до організації інтерфейсу користувача та підбором застосунків за замовчуванням. Розробники Linux Mint надають десктоп-оточення, яке відповідає класичним канонам організації робочого столу, яке є більш звичним для користувачів, які не приймають нові методи побудови інтерфейсу GNOME 3. Для завантаження доступні DVD-збірки на базі оболонок MATE 1.24 1.9 Гб, Cinnamon 4.6 1.8 Гб і Xfce 4.14 1.8 Гб). Linux Mint 20 віднесений до випусків з тривалим терміном підтримки (LTS), оновлення якого будуть формуватися до 2025 року.

Реліз дистрибутиву Linux Mint 20Основні зміни в Linux Mint 20 (MATE, Cinnamon, Xfce):

 • До складу включені версії десктоп-оточень MATE 1.24 і Cinnamon 4.6, оформлення та організація роботи в яких продовжує розвиток ідей GNOME 2 - користувачеві пропонується робочий стіл і панель з меню, панель швидкого запуску з переліком відкритих вікон і системним лотком з запущеними аплетами. Cinnamon заснований на GTK3+ і технологіях GNOME 3. Проєкт розвиває оболонку GNOME Shell і віконний менеджер Mutter в напрямку надання оточення в стилі GNOME 2 зсучаснішим оформленням і використанням елементів з GNOME Shell, доповнюють засоби класичного десктопа. MATE продовжує розвиток кодової бази GNOME 2.32 і повністю позбавлений від перетинів з GNOME 3, що дозволяє використовувати традиційний робочий стіл GNOME 2 паралельно з робочим столом GNOME 3. Редакція з робочим столом Xfce як і в минулій версії поставляється з Xfce 4.14.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

  В Cinnamon 4.6 реалізована підтримка дрібного масштабування, яка дозволяє підібрати оптимальний розмір елементів на екранах з високою щільністю пікселів (HiDPI), наприклад, можна збільшити елементи інтерфейсу не у 2 рази, а у 1.5.

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

  Проведена оптимізація продуктивності коду для обробки мініатюр у файловому менеджері Nemo. Генерація піктограм тепер здійснюється асинхронно, а піктограми завантажуються з нижчим пріоритетом у порівнянні з навігацією по каталогах (ідея в тому, що пріоритет віддається обробці контенту, а завантаження піктограм виконується за залишковим принципом, що дозволяє помітно прискорити роботу коштом більш тривалого показу піктограм-заглушок).

  Перероблений діалог налаштування параметрів моніторів. Додано можливість вибору частоти оновлення екрану і підтримка призначення своїх коефіцієнтів масштабування для кожного монітора, що розв'язує проблему з роботою при одночасному підключенні звичайного і HiDPI монітора.

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20Припинено формування збірок для 32-розрядних систем x86. Як і Ubuntu дистрибутив тепер доступний тільки для 64-розрядних систем.
 • З постачання виключені snap-пакети та snapd, а також заборонена автоматична установка snapd разом з іншими пакетами, встановлюваними через APT. При бажанні користувач може встановити snapd вручну, але його додавання з іншими пакетами без відома користувача заборонено. Невдоволення Linux Mint пов'язано з нав'язуванням сервісу Snap Store і з втратою контролю над пакетами у разі їх встановлення з snap. Розробники не можуть внести виправлення в подібні пакети, керувати їх доставленням і проводити аудит змін. Snapd виконується в системі з правами root і становить небезпеку в разі компрометації інфраструктури.
 • До складу включена нова утиліта Warpinator для обміну файлами між двома комп'ютерами в локальній мережі, що використовує шифрування при передачі даних.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • Запропонований аплет для перемикання між енергоефективним ПРОЦЕСОРОМ Intel і високопродуктивним GPU NVIDIA в системах з гібридною графікою на базі технології NVIDIA Optimus.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

  Реалізована повна підтримка профілю "на вимогу" ("On-Demand"), при включенні якого за замовчуванням для відтворення в сеансі застосовується GPU Intel, а в меню застосунків надана можливість запуску програми з використанням GPU NVIDIA (викликається через правий клік миші контекстному меню показується пункт "Run with NVIDIA GPU"). Для керування запуском на GPU NVIDIA з командного рядка запропоновані утиліти nvidia optimus-offload-glx і nvidia optimus-offload-vulkan, що дозволяють перемикати на GNU NVIDIA малювання через GLX і Vulkan. Для завантаження без пропрієтарних драйверів NVIDIA в "Compatibility Mode" передбачена опція "nomodeset".

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • В аплет XappStatusIcon додана можливість обробки подій колесом прокрутки миші та реалізована нова функція, схожа на gtk_menu_popup(), що спрощує портування застосунків з GtkStatusIcon. Забезпечена підтримка API StatusNotifier (Qt і програми Electron), libAppIndicator (індикатори Ubuntu) і libAyatana (індикатори Ayatana для Unity), що дозволяє використовувати XappStatusIcon як єдиний механізм для згортання в системний лоток, що не вимагає підтримки різних API на стороні робочого столу. Покращено підтримку розміщення в системному лотку індикаторів, застосунків на базі платформи Electron і протоколу xembed (GTK-технологія розміщення піктограм в системному лотку). XAppStatusIcon виносить малювання піктограми, підказки та підписи на бік аплету, і використовує DBus для передачі інформації через аплети, а також подій про кліки. Вивід на стороні аплету надає якісні піктограми будь-яких розмірів і розв'язує проблеми  з показом.

  На використання XAppStatusIcon переведені аплети Blueberry, mintupdate, mintreport, nm-applet, mate-power-manager, mate-media: redshift і rhythmbox, що дозволило надати системному лотку цілісний вигляд. У всіх редакціях (Cinnamon, MATE and Xfce) уніфіковано багато піктограм в системному лотку, додані символьні піктограми та реалізована підтримка екранів з високою щільністю пікселів (HiDPI).

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20Продовжено вдосконалення програм, що розвиваються в рамках ініціативи X-Apps, націленої на уніфікацію програмного оточення в редакціях Linux Mint на базі різних робочих столів. У застосунках X-Apps застосовані сучасні технології (GTK3 для підтримки HiDPI, gsettings тощо), але збережені традиційні елементи інтерфейсу, такі як панелі інструментів і меню. Серед таких застосунків: текстовий редактор Xed, менеджер фотографій Pix, переглядач документів Xreader, переглядач зображень Xviewer.
  • В текстовий редактор Xed (відгалуження від Pluma/Gedit) додана підтримка об'єднання рядків та видалення передових порожніх рядків перед збереженням файлу.
  • Xviewer на панель додані кнопки для переходу в повноекранний режим і показу широкоформатного слайд-шоу (diaporama). Забезпечено запам'ятовування розкриття вікна на весь екран.
  • До переглядача документів Xreader (відгалуження від Atril/Evince) на панель додана кнопка для виводу на друк.
 • Повністю перероблений інтерфейс Gdebi, утиліти для відкриття і встановлення deb-пакетів.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • У темі оформлення Mint-Y запропонована нова палітра, в якій внаслідок маніпуляцій з відтінком і насиченістю підібрані яскравіші кольори, але без втрати читаності та комфорту. Запропоновано нові набори кольорів Pink і Aqua.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • Додано нові жовті піктограми каталогів.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • В інтерфейсі вітання входу в систему користувачеві запропоновано вибрати колірну схему.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • На екран входу в систему (Slick Greeter) додана підтримка розтягування фонового зображення на декілька моніторів.
 • Apturl проведена зміна бекенду з Synaptic на Aptdaemon.
 • APT для нових груп пакунків (не для оновлень) за замовчуванням включена установка пакетів з категорії рекомендованих (recommends).
 • При запуску live-сеансу під управлінням VirtualBox забезпечено виставлення дозволу екрану як мінімум 1024x768.
 • Випуск поставляється з прошивками linux-firmware 1.187 і ядром Linux 5.4.

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація