Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

Alex Alex 28 червня 2020
Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

Представлено реліз дистрибутиву Linux Mint 20, який перейшов на пакетну базу Ubuntu 20.04 LTS. Дистрибутив повністю сумісний з Ubuntu, але істотно відрізняється підходом до організації інтерфейсу користувача та підбором додатків за замовчуванням. Розробники Linux Mint надають десктоп-оточення, яке відповідає класичним канонам організації робочого столу, яке є більш звичним для користувачів, які не приймають нові методи побудови інтерфейсу GNOME 3. Для завантаження доступні DVD-збірки на базі оболонок MATE 1.24 1.9 Гб, Cinnamon 4.6 1.8 Гб і Xfce 4.14 1.8 Гб). Linux Mint 20 віднесений до випусків з тривалим терміном підтримки (LTS), оновлення якого будуть формуватися до 2025 року.

Реліз дистрибутиву Linux Mint 20Основні зміни в Linux Mint 20 (MATE, Cinnamon, Xfce):

 • До складу включені версії десктоп-оточень MATE 1.24 і Cinnamon 4.6, оформлення та організація роботи в яких продовжує розвиток ідей GNOME 2 - користувачеві пропонується робочий стіл і панель з меню, панель швидкого запуску з переліком відкритих вікон і системним лотком з запущеними аплетами. Cinnamon заснований на GTK3+ і технологіях GNOME 3. Проєкт розвиває оболонку GNOME Shell і віконний менеджер Mutter в напрямку надання оточення в стилі GNOME 2 зсучаснішим оформленням і використанням елементів з GNOME Shell, доповнюють засоби класичного десктопа. MATE продовжує розвиток кодової бази GNOME 2.32 і повністю позбавлений від перетинів з GNOME 3, що дозволяє використовувати традиційний робочий стіл GNOME 2 паралельно з робочим столом GNOME 3. Редакція з робочим столом Xfce як і в минулій версії поставляється з Xfce 4.14.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

  В Cinnamon 4.6 реалізована підтримка дрібного масштабування, яка дозволяє підібрати оптимальний розмір елементів на екранах з високою щільністю пікселів (HiDPI), наприклад, можна збільшити елементи інтерфейсу не у 2 рази, а у 1.5.

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

  Проведена оптимізація продуктивності коду для обробки мініатюр у файловому менеджері Nemo. Генерація піктограм тепер здійснюється асинхронно, а піктограми завантажуються з нижчим пріоритетом у порівнянні з навігацією по каталогах (ідея в тому, що пріоритет віддається обробці контенту, а завантаження піктограм виконується за залишковим принципом, що дозволяє помітно прискорити роботу коштом більш тривалого показу піктограм-заглушок).

  Перероблений діалог налаштування параметрів моніторів. Додано можливість вибору частоти оновлення екрану і підтримка призначення своїх коефіцієнтів масштабування для кожного монітора, що розв'язує проблему з роботою при одночасному підключенні звичайного і HiDPI монітора.

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20Припинено формування збірок для 32-розрядних систем x86. Як і Ubuntu дистрибутив тепер доступний тільки для 64-розрядних систем.
 • З постачання виключені snap-пакети та snapd, а також заборонена автоматична установка snapd разом з іншими пакетами, встановлюваними через APT. При бажанні користувач може встановити snapd вручну, але його додавання з іншими пакетами без відома користувача заборонено. Невдоволення Linux Mint пов'язано з нав'язуванням сервісу Snap Store і з втратою контролю над пакетами у разі їх встановлення з snap. Розробники не можуть внести виправлення в подібні пакети, керувати їх доставленням і проводити аудит змін. Snapd виконується в системі з правами root і становить небезпеку в разі компрометації інфраструктури.
 • До складу включена нова утиліта Warpinator для обміну файлами між двома комп'ютерами в локальній мережі, що використовує шифрування при передачі даних.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • Запропонований аплет для перемикання між енергоефективним ПРОЦЕСОРОМ Intel і високопродуктивним GPU NVIDIA в системах з гібридною графікою на базі технології NVIDIA Optimus.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20

  Реалізована повна підтримка профілю "на вимогу" ("On-Demand"), при включенні якого за замовчуванням для відтворення в сеансі застосовується GPU Intel, а в меню додатків надана можливість запуску програми з використанням GPU NVIDIA (викликається через правий клік миші контекстному меню показується пункт "Run with NVIDIA GPU"). Для керування запуском на GPU NVIDIA з командного рядка запропоновані утиліти nvidia optimus-offload-glx і nvidia optimus-offload-vulkan, що дозволяють перемикати на GNU NVIDIA малювання через GLX і Vulkan. Для завантаження без пропрієтарних драйверів NVIDIA в "Compatibility Mode" передбачена опція "nomodeset".

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • В аплет XappStatusIcon додана можливість обробки подій колесом прокрутки миші та реалізована нова функція, схожа на gtk_menu_popup(), що спрощує портування додатків з GtkStatusIcon. Забезпечена підтримка API StatusNotifier (Qt і програми Electron), libAppIndicator (індикатори Ubuntu) і libAyatana (індикатори Ayatana для Unity), що дозволяє використовувати XappStatusIcon як єдиний механізм для згортання в системний лоток, що не вимагає підтримки різних API на стороні робочого столу. Покращено підтримку розміщення в системному лотку індикаторів, додатків на базі платформи Electron і протоколу xembed (GTK-технологія розміщення піктограм в системному лотку). XAppStatusIcon виносить малювання піктограми, підказки та підписи на бік аплету, і використовує DBus для передачі інформації через аплети, а також подій про кліки. Вивід на стороні аплету надає якісні піктограми будь-яких розмірів і розв'язує проблеми  з показом.

  На використання XAppStatusIcon переведені аплети Blueberry, mintupdate, mintreport, nm-applet, mate-power-manager, mate-media: redshift і rhythmbox, що дозволило надати системному лотку цілісний вигляд. У всіх редакціях (Cinnamon, MATE and Xfce) уніфіковано багато піктограм в системному лотку, додані символьні піктограми та реалізована підтримка екранів з високою щільністю пікселів (HiDPI).

  Реліз дистрибутиву Linux Mint 20Продовжено вдосконалення програм, що розвиваються в рамках ініціативи X-Apps, націленої на уніфікацію програмного оточення в редакціях Linux Mint на базі різних робочих столів. У додатках X-Apps застосовані сучасні технології (GTK3 для підтримки HiDPI, gsettings тощо), але збережені традиційні елементи інтерфейсу, такі як панелі інструментів і меню. Серед таких додатків: текстовий редактор Xed, менеджер фотографій Pix, переглядач документів Xreader, переглядач зображень Xviewer.
  • В текстовий редактор Xed (відгалуження від Pluma/Gedit) додана підтримка об'єднання рядків та видалення передових порожніх рядків перед збереженням файлу.
  • Xviewer на панель додані кнопки для переходу в повноекранний режим і показу широкоформатного слайд-шоу (diaporama). Забезпечено запам'ятовування розкриття вікна на весь екран.
  • До переглядача документів Xreader (відгалуження від Atril/Evince) на панель додана кнопка для виводу на друк.
 • Повністю перероблений інтерфейс Gdebi, утиліти для відкриття і встановлення deb-пакетів.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • У темі оформлення Mint-Y запропонована нова палітра, в якій внаслідок маніпуляцій з відтінком і насиченістю підібрані яскравіші кольори, але без втрати читаності та комфорту. Запропоновано нові набори кольорів Pink і Aqua.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • Додано нові жовті піктограми каталогів.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • В інтерфейсі вітання входу в систему користувачеві запропоновано вибрати колірну схему.Реліз дистрибутиву Linux Mint 20
 • На екран входу в систему (Slick Greeter) додана підтримка розтягування фонового зображення на декілька моніторів.
 • Apturl проведена зміна бекенду з Synaptic на Aptdaemon.
 • APT для нових груп пакунків (не для оновлень) за замовчуванням включена установка пакетів з категорії рекомендованих (recommends).
 • При запуску live-сеансу під управлінням VirtualBox забезпечено виставлення дозволу екрану як мінімум 1024x768.
 • Випуск поставляється з прошивками linux-firmware 1.187 і ядром Linux 5.4.

Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.