Реліз нових версій Flutter і Dart

2 хв. читання

Вийшли нові версії Flutter і Dart: багатоплатформного фреймворку для застосунків Google та пов'язаної з ним мови програмування. У цьому випуску з'явились оновлення для кращої швидкодії Flutter та зручніший розробницький інструментарій.

Дуже суттєвих змін у Flutter 2.5 і Dart 2.14.1 немає, очікувана стабільна підтримка Flutter для настільних ПК досі на стадії бета-версії. Але розробники виправили невеликі затримки інтерфейсу, що сповільнювали анімацію та інші взаємодії.

Наприклад, у Flutter 2.5 з'явилась підтримка попередньої компіляції шейдерів для Apple 3D Graphics API, тож шейдери завантажуються жвавіше і це пришвидшує графіку для iOS та macOS. Обробка графічних фреймів тепер пріоритетніша за інші асинхронні події, тож анімація не переривається через активність мережі або файлової системи.

Команда Flutter також скоротила затримки між Dart та Objective-C/Swift (iOS) та між Dart та Java/Kotlin (Android) аж на 50%. Застосунки, створені на Apple Silicon M1, можуть працювати у Flutter 2.5 безпосередньо через симулятори ARM iOS, без додаткового шару Rosetta. Однак збірки настільних Flutter-застосунків для macOS досі не підтримують ARM64.

У цьому випуску поліпшили сумісність Flutter з різними повноекранними режимами Android, як і підтримку специфікацій Material You (зокрема для кнопок і тем). Також оновився плагін камери.

Розробники Flutter покращили продуктивність DevTools: наприклад, тепер можна пов'язувати події трасування з конкретними фреймами. Ще DevTools може визначати, коли саме втратились кадри під час компіляції шейдерів, щоб можна було виправити цю проблему. Також поліпшилась взаємодія з редакторами коду, зокрема з Microsoft Visual Studio Code, IntelliJ та Android Studio.

У Dart 2.14 тим часом удосконалили форматування для каскадів і оновили команду pub. Тепер у файлі .pubignore можна перелічити файли, які не треба завантажувати до pub.dev під час публікації. В такий спосіб можна зберегти ключі, паролі або тимчасові файли, які не мають з'являтись у загальнодоступних репозиторіях.

Також у Dart додали нові мовні функції й повернули оператор потрійного зсуву (>>>). У стабільному каналі Dart з'явилась підтримка обладнання Apple Silicon M1.

Детальніше про ці оновлення можна прочитати на сторінках релізу Flutter і Dart.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація