Середовище розробки NetBeans стало самостійним проектом Apache

1 хв. читання

Apache Software Foundation оголосили, що інтегроване середовище розробки NetBeans отримало статус первинного проекту Apache.

Восени 2016 року Oracle передала проект Фонду Apache, разом з 4 млн рядків коду, правами на тексти, торговельною маркою NetBeans, доменом netbeans.org і деякими елементами інфраструктури. Решту — 1,5 млн рядків коду для підтримки Java, JavaScript, PHP і Groovy — передали торік.

Майже три роки проект був у інкубаторі Apache. Там перевіряли його здатність працювати за тими принципами, що їх підтримує спільнота (в Apache сповідують ідеї меритократії). В інкубаторі вийшли релізи Apache NetBeans 9, 10 й 11, з обмеженою підтримкою мов Java, PHP, JavaScript і Groovy. Підтримка C/C++ очікується у наступних випусках.

Тепер Apache NetBeans визнаний самостійним проектом, який не потребує додаткової опіки. Код проекту перевели з ліцензій GPLv2 і CDDL на Apache 2.0. Незалежне керування спростить розробку і взаємодію NetBeans з іншими спільнотами та компаніями (а розробками NetBeans послуговуються Boeing, Airbus, NASA і NATO).

Нагадаємо, проект NetBeans створили чеські студенти у 1996 році, це мав бути аналог Delphi для Java. Його купила Sun Microsystem, а у 2000 році він перейшов в ряд вільних проектів. 2010 року Oracle купила Sun Microsystems. З того часу NetBeans розвивався як основне середовище для розробників Java, основними його конкурентами були Eclipse й IntelliJ IDEA. Останнім часом проект активно просувається і в напрямку JavaScript, PHP та C/C++. До активної бази користувачів NetBeans належать 1,5 млн розробників.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація