Що таке Minimum Stability в Composer?

Що таке Minimum Stability в Composer?
Переклад 5 хв. читання
15 серпня 2023

Composer - це інструмент керування залежностями для PHP проєктів. Такі PHP-фреймворки, як Laravel, Symfony та CodeIgniter використовують Composer для керування бібліотеками та пакетами.

У цій статті ви дізнаєтеся про наступне:

 • Знайомство з Composer.
 • Мінімальна стабільність у Composer.
 • Рівні стабільності та рекомендована версія для production коду.

Однією з переваг використання інструменту керування залежностями є те, що він дозволяє легко вказати пару ключ-значення пакетів, необхідних для вашого проєкту. Таким чином, ви можете встановити залежності за допомогою команди composer install або оновити їх за допомогою команди composer update у терміналі.

Знайомство з Composer

У Laravel composer.json - це JSON-файл, розташований у корені каталогу проєкту. Він містить приклади конфігурацій, що використовуються для управління залежностями, такі як назва проєкту, тип (необов'язково), опис (необов'язково) та список необхідних пакетів.

Ці пакети представлено за допомогою пар ключ-значення (назва та версія, яку слід встановити). Крім того, файл composer.json містить деякі необхідні пакети для середовища розробки, які можна додати під час налаштування конфігурації.

Ось як виглядає файл composer.json:

{
  "name": "laravel/laravel",  
  "type": "project",  
  "description": "The Laravel Framework.",  
  "keywords": [    
    "framework",    
    "laravel"  
  ],  
  "license": "MIT",  
  "require": {    
    "php": "^8.1",    
    "laravel/framework": "^10.0",  
  },  
  "require-dev": {  
     .  
     .   
  },  
  "config": {  
     .  
     .  
  },  
  "minimum-stability": "dev"| "alpha"| "beta"| "RC"|"stable", //stable
}

Що таке мінімальна стабільність?

У Composer конфігурація "мінімальна стабільність" визначає мінімальний рівень стабільності для всіх встановлених пакетів.

Значення мінімальної стабільності використовуватиметься пакетами, що будуть встановлюватися або оновлюватися, для визначення обмежень версій під час розв'язання залежностей.

Рівні стабільності

Нижче наведено різні рівні стабільності:

 • dev: Це найменш стабільна версія, яку ніколи не слід використовувати у продакшені. Вона часто включає пакети на стадії активної розробки, які можуть містити помилки або зміни, що порушують нормальну роботу, а також можуть зазнавати значних змін. Рекомендується лише для локальної розробки.
 • alpha: Це версія, яка також перебуває на стадії розробки, але у більш стабільному стані. Зазвичай вона містить менше критичних змін і функцій, які наближаються до остаточного завершення або очікують на бета-версію. Однак вона також не рекомендується для використання у робочому середовищі.
 • beta: Ця версія наразі тестується, і незначні помилки, якщо їх буде помічено, потрібно буде виправити. Проте вона стабільніша за альфа-версію та версію для розробників, але все одно не рекомендується для використання у виробничих цілях.
 • RC: RC (Release Candidate) - це версія, яка очікує на офіційний реліз. Вона найближча до стабільної, але потребує тестування спільнотою та зворотного зв'язку перед фінальним випуском. На цьому етапі також можуть бути виявлені невиявлені помилки, тому краще не використовувати її у робочих цілях.
 • stable: Це необхідний рівень для використання у production. Він включає всі пакети, які пройшли значні зміни, виправлення помилок, тестування спільнотою, відгуки і тепер готові до використання.

У вашому composer.json ви можете вказати мінімальну стабільність, зробивши наступне:

{
  "minimum-stability": "stable"
}

Висновок

У цій статті ви дізналися про Composer, файл composer.json, мінімальну стабільність і, що найважливіше, рівні стабільності, які пропонує Composer.

Ви повинні ретельно вибрати рівень стабільності, який задовольняє ваші потреби, не забуваючи при цьому про безпеку та час простою. Пам'ятайте, що ваша програма повинна залежати лише від стабільних та надійних пакетів.

Сподіваюся, тепер ви краще розумієте, що таке мінімальна стабільність.

Продовжуйте вчитися, і щасливого кодування!

Джерело: What is Minimum Stability In Composer?
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація