Що трапилося із 60 супутниками Starlink: 57 на зв’язку, 5 згорять

2 хв. читання

У травні SpaceX запустила 60 супутників для роздачі інтернету. Це частина масштабної ініціативи Starlink, що має забезпечити якісне з'єднання в усьому світі.

Зараз SpaceX може зв'язатися із 57 супутниками з 60. Інші три будуть обертатися навколо Землі, допоки гравітація не притягне їх до атмосфери. Там вони і згорять.

Своїх орбіт успішно досягли 45 супутників, 5 підіймаються, а ще 5 проходять додаткові системні перевірки, після чого вирушать на свої орбіти. Двом іншим навмисне вимкнули бортові двигуни, щоб перевірити механізм. Тож усього в атмосфері згорить 5 супутників.

Взагалі SpaceX планує вивести 12 000 супутників, які обертатимуться на відносно низькій орбіті та постачатимуть інтернет в усі точки планети. Те, що компанія втратила зв'язок з трьома із 60 супутників насторожує експертів, занепокоєних проблемою космічного сміття.

Зараз на навколоземній орбіті є близько 2000 супутників. Якщо ж до них приєднаються ще 12 000, збільшується ризик їх зіткнення. Це спричинить ще більшу кількість космічного сміття, яке буде загрозою для космічних кораблів.

Дослідження НАСА показало, що 99% супутників потрібно виводити з орбіти після їх експлуатації, тобто протягом приблизно п'яти років. Якщо з частиною апаратів не буде зв'язку, ними не можна керувати й забирати з орбіти, тож ризики космічних зіткнень зростатимуть.

Однак SpaceX каже, що вже подбала про це. Starlink використовує дані Повітряних сил США, тож знає, де на орбіті є інші супутники і як їх оминути. У квітні SpaceX дозволили запускати партії супутників ближче до Землі, щоб гравітація скоріше притягувала їх і виводила з орбіти.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація