Штучний інтелект провалив китайський державний іспит з математики

1 хв. читання

Робот зі штучним інтелектом AI-MATHS, розроблений компанією Chengdu Zhunxingyunxue Technology, взяв участь у державному екзамені з математики гаокао (gaokao, 高考).

Гаокао є загальнокитайським державним іспитом, на його основі відбувається вступ до ВНЗ (український аналог ЗНО). Мінімальним прохідним балом з цього екзамену є 90.

Штучний інтелект провалив китайський державний іспит з математики

Робот виконав два варіанти екзамену з математики. За результатами першого варіанту він набрав 105 балів, за результатами другого – 100. Минулого року середній прохідний бал в університети склав 135 балів, тож результати AI-MATHS були нижче середнього.

Середній час виконання завдань склав 22 хвилини для першого варіанту і 10 хвилин – для другого. Зазвичай відведений час для виконання екзамену складає дві години.

Компанія-розробник зазначає, що причиною низьких результатів може бути неправильне розуміння завдань. Окрім цього, завдання екзамену іноді вимагають загальних знань. Як приклад, задача, в якій необхідно підрахувати кількість кроликів і курчат у клітці за умови, що відома кількість ніг і кількість голів. Для її вирішення необхідно знати, скільки ніг буває в курчат, а скільки – у кроликів. Робот міг не володіти цими знаннями.

У компанії обіцяють поліпшити алгоритм і провести аналогічний експеримент наступного року.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація