Стиснення зображень з Imagemin

3 хв. читання

Чому слід турбуватися?

Нестиснуті зображення можуть суттєво збільшити розмір вашої веб-сторінки. Наприклад, розмір другого фото на 40% менше за розмір першого фото, але звичайний користувач майже не помітить різниці.

Стиснення зображень з Imagemin
20 KB
Стиснення зображень з Imagemin
12 KB

Показники

З Lighthouse ви можете перевірити доступні можливості для покращення продуктивності сторінки через стиснення зображень. Їх можна відшукати у розділі «Ефективне кодування зображень» (Efficiently encode images).

Стиснення зображень з Imagemin

Примітка: Lighthouse повідомляє про можливість стиснення зображень тільки у форматі JPEG.

Imagemin

Imagemin — чудовий вибір для стиснення зображень. Він підтримує багато форматів зображень та з легкістю інтегрується зі скриптами та інструментами збірки. Imagemin доступний як CLI, а також як npm-модуль. У більшості випадків npm-модуль — краще рішення, тому що він пропонує більше налаштувань, але CLI буде чудовою альтернативою, якщо ви хочете спробувати Imagemin, не заглиблюючись у код.

Плагіни

Imagemin створений на основі плагінів. Плагін — npm-пакет, що стискає певний формат зображення (наприклад, mozjpeg стискає jpeg). Популярні формати зображень можуть мати кілька плагінів.

Найважливіше при виборі плагіну визначити вид стиснення: з втратами або без. Стиснення без втрат не передбачає будь-яких втрат даних. Натомість стиснення з втратами зменшує розмір зображення ціною можливого погіршення його якості. Якщо плагін не зазначає вид стиснення, його можна визначити в API: коли можна вказати якість зображення на виході, то стиснення відбувається з втратами.

Для більшості користувачів плагіни, що стискають з втратами — найкращий вибір. Вони значно зменшують розмір файлу, а ви, при цьому, можете налаштувати рівень стиснення відповідно до ваших потреб. Нижче представлено таблицю з популярними плагінами Imagemin. Це далеко не весь перелік, але вказані плагіни стануть у пригоді у вашому проекті.

Формат зображення Стиснення з втратами Стиснення без втрат
JPEG imagemin-mozjpeg imagemin-jpegtran
PNG imagemin-pngquant imagemin-optipng
GIF imagemin-giflossy imagemin-gifsicle
SVG Imagemin-svgo
WebP imagemin-webp

Imagemin CLI

Imagemin CLI працює з п'ятьма різними плагінами: imagemin-gifsicle, imagemin-jpegtran, imagemin-optipng, imagemin-pngquant та imagemin-svgo. Imagemin обирає потрібний плагін в залежності від формату зображення на вході.

Щоб стиснути зображення з директорії images/ та зберегти їх туди ж, виконайте наступну команду (перезаписує у той самий файл):

$ imagemin images/* --out-dir=images

Imagemin npm-модуль

Щоб дізнатися як використовувати Imagemin з популярними інструментами збірки, відвідайте посилання:

Ви також можете використовувати Imagemin сам по собі як Node-скрипт. У наведеному коді використовуємо плагін imagemin-mozjpeg для стиснення JPEG-файлів до якості 50 ('0' — найгірша; '100' — найкраща):

const imagemin = require('imagemin');
const imageminMozjpeg = require('imagemin-mozjpeg');

(async() => {
 const files = await imagemin(
   ['source_dir/*.jpg', 'another_dir/*.jpg'],
   'destination_dir',
   {plugins: [imageminMozjpeg({quality: 50})]}
 );
 console.log(files);
})();
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація